Küçük Ecrin’in İyilik Projesi

Küçük Ecrin’in başlatmış olduğu bir iyilik çığ oldu büyüdür ve çok anlamlı bir iyilik projesine dönüştü. Öğretmeninin bir sözü ile yardım projesi başlatan Ecrin mutluluğunu dile getirdi.

Ecrin’in öğretmeninin İzmir’den Elazığ’a tayini çıkmıştı. Öğretmeniyle irtibatını koparmayan Ecrin bir telefon konuşmasında öğretmenine Elazığ’ı ve öğrencilerini sordu. Öğretmeninin “Burada yaşayan çocuklar sizin kadar şanslı değil, onların sizinki gibi güzel oyuncakları yok” demesi üzerine kayıtsız kalmayarak oradaki çocukları mutlu etmek için fazla oyuncaklarını annesinin yardımı ile Elazığ’a yolladı. Ecrin’in okulu, onun bu iyiliğini duyunca çorbada onların da tuzunun olması için bir iyilik projesi geliştirdi ve öğrencilerine duyurdu. Okulun başlatmış olduğu oyuncak toplama kampanyası Mimar Kemalettin İlkokulu Müdürü Deliktaş şunları söyledi, “İyiliğin bulaşıcı olduğuna inandığımız için öğrencilerimizinde bu iyiliğe katkı sağlamaları istedik ve bu projeyi başlattık. Onların güzel kalbi sayesinde kilometrelerce uzakta çocuklar çok mutlu oldu” dedi.

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan minik ecrin’in başlatmış olduğu bu iyilik projesi hem eski öğretmenini hem de Elazığ Maden Anaokulu öğrencilerini çok mutlu etti. Öğretmen ve Madenli öğrenciler, onlara gönderilen oyuncaklarla birlikte fotoğraf çekip İzmir’e minik ecrinin okuluna yolladı ve teşekkürlerini ilettiler.

Elazığ’da yaşayan çocukların mutluluğundan çok etkilenen İzmir’li idareciler, daha fazla çocuğa ulaşmak için büyük çağlı bir oyuncak kampanyası başlattılar. Buca Mimar Kemalettin İlkokulu’nda Maden’li öğrencilere göndermek amacıyla yeni bir oyuncak kampanyası daha başlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.