KPSS Tercih Kılavuzu 2013/2 ÖSYM

2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM ve KPSS Yerleştirme Kılavuzu Şartları ve Başvuru Bilgileri

18-27 Kasım tarihleri arasında başvuruları kabul edilecek KPSS 2013/2 tercihlerinde başvuru kabul edecek kurum ve sayıları açıklandı. 2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ise 18 kasım Pazartesi günü açıklanacak.

Kasım ayında başvurusu kabul edilecek tercihler sonucunda ortaöğretim mezunu 2 bin 379 kişi, 2 yıllık yüksek öğrenim mezunu 2 bin 383 kişi, lisans mezunu 6 bin 653 kişi yani toplam 11 bin 414 kişinin kamu kurumlarına atamaları yapılacak. Kontenjanlar ve kadrolar 18 Kasım 2013 tarihli KPSS tercih kılavuzunda daha detaylı olarak yer alacaktır.

KPSS Tercih Kılavuzu

Bu tercih ve atamaların daha detaylı açıklamaları Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresinde yer almaktadır.

2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Açıklamada “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükmü kapsamında bu Yönetmelikte (B) Grubu diye isimlendirilen kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşları tarafından Devlet Personel Başkanlığı’na iletilmesi üzerine, bu isteklerin yer aldığı kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuata uygunluğu denetlendikten sonra kamuoyuna duyurulmak amacıyla ÖSYM Başkanlığına iletilmekte ve bu Başkanlık tarafından da oluşturulan KPSS Tercih kılavuzları sayesinde kadro ve pozisyonlar bildirilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından merkezi yerleştirme gerçekleştirmek amacıyla Devlet Personel Başkanlığına iletilen yukarıda belirtilen toplam 11.415 kadro ve pozisyon için başvurular 18-27 Kasım 2013 tarihleri içerisinde ÖSYM Başkanlığına ait www.osym.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecektir.

18-27 Kasım 2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. arkadaşlar bildiğim şöyle bişey var. üniversitede okurken bilgisayar dersi alanlar m.e.b. onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmuş oluyor. bu doğrumu bilgisi olan varmı?

  2. Arkadaşlar tercih kılavuzu ve kontenjanlara pek aldanmayın, birçoğu boş kalacak çünkü. Bilerek böyle yaptılar, çünkü en büyük alımı şubat ya da mart ayında yapacaklar seçim yatırımı olacak, bekleyin ve görün bence :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.