Kitap Okumayı Sevmeyen Yoktur Aradığı Kitabı Henüz Bulamamış Olan Vardır Sözünün Açıklaması

Aşağıda kitap okumayı sevmeyen yoktur aradığı kitabı henüz bulamamış olan vardır sözünün açıklaması kısaca olarak ele alacağız.

Kitap okumak çok değerli bir faaliyettir. Kitap okumak bir iştir. Bu iş için özel zaman ayırmak gerekmez. Kitap okuma işini bir iş olarak algılayıp zamanı ona göre planlamak gerekir. Toplumumuzda kitap deyince uykusu gelen bireyler bulunmaktadır. Bu nedenle kitap okumak aşılması zor olan bir eşik, dünyanın en zor faaliyeti olarak görülmektedir.

Kitap okumayı sevmeyen yoktur aradığı kitabı henüz bulamayan vardır sözü, kitap okumamak için çeşitli bahaneler öne süren kişiler için kullanılmaktadır. Kitap okumak gururundan vazgeçemeyen, okumadığını da kabul etmeyen kişiler bu sözü söyleyerek bahane uydururlar. Bu nedenle bu söz bahaneden ibarettir.

1 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Kitap Okumayı Sevmeyen Yoktur Aradığı Kitabı Henüz Bulamamış Olan Vardır Sözünün Açıklaması ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Erzincan birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.