Kent Nüfusunun Yoğun Olduğu İllerde Hangi Ekonomik Faaliyetler Daha Yaygındır?

Aşağıda kent nüfusunun yoğun olduğu illerde hangi ekonomik faaliyetler daha yaygındır kısaca olarak ele alacağız.

Şehirlerde her zaman nüfus yoğun olmaktadır. Bunun belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Şehir hayatı her zaman imkanları geniş bir hayat olmuştur. İnsanlar ihtiyaçlarını şehirde daha rahat karşılamaktadır. Şehir hayatı kırsal hayata göre daha rahat bir hayattır.

Kent nüfusunun yoğun olduğu illerde ekonomik faaliyetler olarak en fazla hizmet alanlarındaki faaliyetler bulunmaktadır. Eğitim, sağlık, sanayi, iletişim, ulaşım alanlarındaki istihdam şehir hayatının ekonomik faaliyetleridir. Bununla beraber gıda, tekstil ve otomotiv ihtiyaçları da şehrin önemli olarak ekonomik faaliyetlerinin gerçekleşmesini sağlar. Şehir hayatı imkan ve fırsat olarak insanlara hemen her şeyi sunar. Özellikle eğitim faaliyetleri şehirlerin merkezindedir.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Kent Nüfusunun Yoğun Olduğu İllerde Hangi Ekonomik Faaliyetler Daha Yaygındır? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. elinize sağlık, Kent Nüfusunun Yoğun Olduğu İllerde Hangi Ekonomik Faaliyetler Daha Yaygındır? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.