Kar Tatili Olan İller 9 Aralık 2013 Pazartesi

Birçok ilde kar tatili haberi gelmeye devam ediyor. 9 Aralık Kar tatili olan iller, 9 Aralık 2013 Hangi illerde kar tatili var. 9 Aralık okullar tatil mi kar tatili var mı İstanbul Ankara kar tatili haberleri, tüm detaylar güncel son dakika haberleriyle sabaha kadar bu sayfada

Hafta sonu boyunca Türkiye’nin özellikle kuzey batı kesimi Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kaldı. Yurdun bazı bölümlerinde soğuk hava sıfırın altına inerken bazı yerlere de yılın ilk karı düştü.

hangi iller kar tatili

Meteoroloji’den yapılan son açıklamalar doğrultusunda; ülkemizin güneydoğusu ile zaman zaman güney ve batı bölgeleri parçalı ve çok bulutlu; Hakkari ve çevresi karla karışık yağmur ve kar yağışlı; İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Hatay çevreleri ile Mersin’in batı kıyıları, Osmaniye’nin güney ilçeleri, Balıkesir’in batı ilçeleri ve İstanbul’un Avrupa yakasının yağmur ve sağanak yağışlı geçtiği kaydediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yağış alan bölgelerde özellikle de iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayına karşı yetkililer uyarıyor.

Uzmanlar hafta içi hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağını kaydediyor. Rüzgarın kuzey ve güney batıdan eseceği tahmin ediliyor.

9 Aralık Kar Tatili Olan İller Şu Şekilde :

Zonguldak’ta 9 Aralık Tatil

Zonguldak ‘ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

BİNGÖL’DE 35 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı 35 köy yolu aşırı kar yağışından dolayı ulaşıma kapanırken, Bingöl Erzurum karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor. İlçe merkezinde kalınlığı 50 santime ulaşan kar, ulaşımı sekteye uğrattı.
BURSA’DA KARLA MÜCADELE

Bursa’da dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı özellikle Bursa’nın Kestel ilçesi dağ köylerinde etkili olurken 6 köy yolunu ulaşıma kapattı. Bursa’da kar tatili haberi bekleniyor.

ZONGULDAK EREĞLİ’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kar yağışı nedeniyle pazartesi günü ilk, orta, lise ve köy okullarının tatil edildiği bildirildi.

Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı illerin valilikleriokulların tatil edildiğini dıyurdu.

İşte yoğun kar yağışı sonrası okulları tatil edilen il ve ilçeler…

IĞDIR

Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışınedeniyle şehir merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde ise yarım metreye ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdırmerkeze bağlı Kervansaray güzergahı okulları ile Tuzluca ilçesine bağlı köy okulları bir güntatil edildi. Öte yandan; Iğdır merkezi ile ilçelere bağlı 54 köy yolunun ulaşıma kapandığı öğrenildi.

ZONGULDAK

Zonguldak’ta yoğun kar yağışı nedeniyle 113 köy yolu ulaşıma kapandı. Valilik, merkez, bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli İlçelerinde okulların bir günlüğüne tatil edildiğiniaçıkladı. Kent merkezinde dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı gece boyunca devam etti. Bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle yüksekkesimlerde kar kalınlığı 60, alçak kesimlerde ise 20 santimetreye kadar ulaştı. Yoğun karyağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak- Ankara Karayolunda da zaman zaman ulaşımın aksamasına neden oldu.

KARABÜK

Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının tüm kent genelinde devam etmesinin ardından merkez başta olmak üzere, Safranbolu, Eflani, Eskipazar,Yenice ve Ovacık ilçelerinde de tüm örgün yaygın okulların yarın için tatil edildiği belirtildi.

Öte yandan meteoroloji yetkilileri, sürücüleri ve vatandaşları olası bir don olayına karşı uyardı.

AĞRI

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı aralıksız devam ederken, kar yağışı sonucuyüksek kesimlerde 60 santimetreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle ilçeye bağlı 30 köy yolukapandı.

Kar yağışı ve fırtına nedeniyle başlatılamayan yol açma çalışmaları eğitimin aksamasına da neden oldu. İlçe merkezi ve tüm köy okullarının 9 Aralık Pazartesi günü bir gün süreyle tatiledildiği öğrenildi.

HAKKARİ – YÜKSEKOVA

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı aralıksız devam ederken, kar yağışı sonucuyüksek kesimlerde 60 santimetreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle ilçeye bağlı 30 köy yolukapandı.

Kar yağışı ve fırtına nedeniyle başlatılamayan yol açma çalışmaları eğitimin aksamasına da neden oldu. İlçe merkezi ve tüm köy okullarının 9 Aralık Pazartesi günü bir gün süreyle tatiledildiği öğrenildi.

KASTAMONU

Kastamonu’da son iki gündür yoğun bir şekilde etkisini hissettiren kar yağışı nedeniyle, bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Kastamonu Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, yoğun karyağışı nedeniyle Azdavay, Şenpazar, Küre, İnebolu, Devrekani ve Pınarbaşı ilçelerindeokulların 1 gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

Ayrıca açıklamada, Cide ilçesine bağlı köy okullarında da eğitime 1 gün süreyle ara verildiği ve vatandaşların yağışlara karşı tedbirli olmaları istendi. Kastamonu’da son iki gündür etkisini arttıran kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

BOLU

Bolu’da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.Bolu Valisi İbrahim Özçimen, yaptığı açıklamada, Bolu’da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, merkez, Gerede, Mengen, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

Mudurnu, Seben, Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde ise eğitimin süreceğini kaydeden Özçimen, kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de 3 gün idari izinli olacağını ifade etti.

Bolu’da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, kar kalınlığı kent merkezinde 15, D-100 ve TEM otoyolunun Bolu Dağı kesiminde ise 25 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri güzergahta karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, trafik ekipleri ise kontrollerini arttırdı.

 KAR İSTANBUL’A GELİYOR

Salı gününden itibaren İstanbul’da kar yağışı bekleniyor. Salı günü yağmur şeklinde başlayacak yağışlar yerini kara bırakacak. Kar yağışının çarşamba günü de sürmesi tahmin ediliyor.  Perşembe ve cuma günleri ise karla karışık yağmur bekleniyor.

Kar Tatili, Kar tatili Olan İller Hakkında Sorularınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

  1. Bolu ‘da gerçekten çok kar yağdı ve hava çok soğuk.Okula yürüyerek gelen öğrenciler var.Lütfen bu durumdaki öğrencileri göz önünde bulundurarak okullar yarın tatil edilsin.

  2. Bursa’da okullarımıza otobüslerle,servislerle veya yürüyerek gidiyoruz.Haka çok soğuk, yerler kaygan.Okula gidenler için çok zor oluyor.1 günlük tatilden bir şey olmaz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.