Kadınlara Şiddetle İlgili Kompozisyon

Günlük hayatımızda kadına şiddet sorunu git gide artmaktadır ve günümüzün en önemli sorunlarından birisi haline gelmektedir. Türkiye, kadına şiddet konusunda ise ülkeler sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Son zamanlarda kadına şiddet olayları fazlasıyla artmış ve artık korkunç bir hale gelmiştir çünkü artık kadına şiddet olaylarına bir de kadın cinayetleri eklenmiştir. Ancak şu durum unutulmuştur ki; kadınlar da insandır hatta en önemlisi birer annedir ya da geleceğin anneleridir ve onlar da tıpkı diğer insanlar gibi can taşımaktadır.

Türk toplumunda erkeklerin bir kısmı kendi gururlarının esiri olurlar yani gururlarına yediremedikleri sebeplerden dolayı eşlerine şiddet uygularlar hatta daha da ileri gidip öldürürler ve bu sebepten dolayı yüzlerce çocuk annesiz kalmaktadır. Nitekim bu durumu tüm erkeklere genelleyemeyiz. Çünkü her ne kadar kötü ve bilinçsiz erkek Türk toplumunda çok olsa da toplumumuzda eşlerine, annelerine çok güzel davranan ve onların kıymetini bilen erkekler de vardır ancak günümüzde bu erkeklerin oranı oldukça azalmıştır.

Kadına şiddet konusunda alınan her önlemin başarısız olduğu görülse de yine de devlet eliyle bu kadınlar korunmalı yani koruma altına alınmalıdır. Çünkü kadın olmayan, kadınların konuşamadığı, özgür olamadığı bir toplum gelişemez, çoğalamaz ve sağlıklı nesiller yetiştiremez.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.