İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak 9-10 Aralık 2013

9 Aralık 2013 ve 10 Aralık İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak

Kar havası geldi İstanbul’a kar ne zaman yağacak, İstanbul kar Var mı 8 ve 9 Aralık hava durumu açıklandı. İstanbul kar yağışı ne zaman başlayacak, İstanbul kar yağacak mı 9 Aralık Pazar, 10 Aralık Salı günü kar var mı

Balkanlar Ülkemize doğru uzanan yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası yayılmaktadır. İstanbul’da 9 Aralık Gecesi ve 10 Aralık Sabahı kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji vatandaşı olası kar yağışı ve soğuk havaya karşı ikaz etti.

Gerçekleştirilen son meteorolojik tahminlere bakılarak; bu gece saatlerinden sonra Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlardan ülkemizde doğru uzanan soğuk ve yağışlı havaya maruz kalacağı saptandı. Yarın, Ülkemizin doğu bölgeleri haricinde yurt çapında yağış hakim olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bildirileri kapsamında, yarın doğu bölgeleri haricinde yurt çapında yağış hakim olacak.

kar tatili

İSTANBUL VE DİĞER İLLER BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ ŞÖYLE – İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak

10 Aralık Salı günü İstanbul’da Kar yağışı ve soğuk hava etkili olacak.

Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce ve Kastamonu’nun kuzey bölgelerinde yoğun kar, Hatay kıyı bölgelerinde yoğun sağanak yağış; Ege ve Akdeniz kıyı bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı tahmin edilmektedir.

Karadeniz’de kuzeybatı kesimlerinde; Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğudan esen kuvvetli yer yer kısa süreli fırtınalı rüzgarların hakim olacağı bilinmektedir.

İstanbul’a kar ne zaman yağacak 2013 konusunda yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.