İnsanların Özgürlüğü Sınırsız mıdır Neden?

Aşağıda insanların özgürlüğü sınırsız mıdır neden kısaca olarak ele alacağız.

Özgürlük, hiçbir baskı altında kalmadan tutum ve davranışların düşünceyle birlikte serbest olması anlamına gelir. Bu serbestlik başkalarının hakkına tecavüz etmeyi ya da özel hayatın ihlal edilmesini gerektirmez. İnsanların özgürlüğü bu bakımdan sınırsızdır. İnsanların düşünce özgürlüğü sınırsızdır. Çünkü düşünceye kelepçe vurulamaz.

İnsanların özgürlüğü ancak başka insanların özgürlüğünün başladığı yerde biter. Bu da insanların kişisel alanlarının ve dokunulmazlıklarının olduğunu göstermektedir. İnsanların özgürlüğünün kendi içinde bir sınırsızlığı bulunmaktadır. Bu sınırsızlık her şeyi yapabilmenin ötesinde insanın haklarının ve sorumluluklarının farkında olmasının anlamına gelmektedir. Özgürlük bir insan hakkıdır. Bu hakkın verilmesi her alanda gereklidir. İnsanların özgür iradesi hiçbir baskı altında bırakılamaz.

2 yorum

  1. elinize sağlık, İnsanların Özgürlüğü Sınırsız mıdır Neden? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. elinize sağlık, İnsanların Özgürlüğü Sınırsız mıdır Neden? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.