İki Günü Eşit Olan Ziyandadır Kompozisyon

Aşağıda iki günü eşit olan ziyandadır kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatları boyunca çalışmak ve üretmek zorundadır. Çünkü insanın ihtiyaçları hayatını devam ettirebilmek üzere kuruludur. İnsan sürekli çalışma halinde olarak kendi ve insanlık için işe yarar çalışmalar yapmalıdır. Bir insanın bir işi yapmasını önemli kılan o işin kişi ve insanlar için ne kadar faydalı olduğudur.

İslam toplumlarında insanlar sürekli olarak çalışma halinde olup boş kalmamaya çalışırlar. Bir şeyler meşgul olmak sürekli çalışma halinde olarak faydalı olma çabası içine girerler. Bir işi bırakıp başka bir işe geçerler. Bir işi bırakıp başka bir işe geçerek dinlenirler.

Peygamber (a.s.), iki günü eşit olan ziyandadır buyurmuştur. Bu insanları sürekli çalışmaya sevk etmektedir. İnsanların sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri, eksiklikleri gidermesi, çalışamayanlar için de çalışması, toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşımın yerleşik hale gelmesi için bu sözün tutulması gerekir.

İki günü eşit olanların bile zararda olması sürekli çalışmayı öğütlemektedir. Geride kalmadan sürekli yeni şeyler üretmek, yeni şeyler düşünmek ve gerçekleştirmek öğütlenmektedir. İslam toplumu bu nasihati tutmuştur. Bununla beraber ilim yeryüzüne yayılmıştır. İslam beldelerinin sınırları genişlemiştir. Siyasi, ticari ve sosyal gelişmeler yaşanmıştır. Üreten toplumlar her zaman kazanan toplumlardır. Kazanan toplumlar müreffeh toplumlardır.

İki Günü Eşit Olan Ziyandadır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. süpersiniz, ödevim İki Günü Eşit Olan Ziyandadır Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.