İHL Öğretmenlerinden Ek Ders Tepkisi

İmam hatip Liselerinde hafta sonlarında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında öğrencilere yüz yüze ders vermektedir. Fakat bu dersi veren öğretmenlerin ek dersleri eskiden olduğu gibi tek ders üzerinden hesaplanması sebebi ile bu duruma öğretmenler tarafından tepki gösterilmektedir.

Hafta sonları, takviye kursundaki öğretmenler ile aynı şartlarda kurs verdiklerini söyleyen İHL öğretmenleri, buna rağmen yetiştirme kursundaki öğretmenlerin yarısı kadar ek ders ücreti aldıklarını söyleyerek duruma tepki gösterdi. Bunun büyük bir haksızlık olduğunu dile getiren öğretmenler sorunun toplu sözleşme masasına taşındığını fakat yine de duruma bir çare bulunamadığını söylediler.

Durum böyle olunca şimdi İHL öğretmenlerinin en önemli isteği okullar başlamadan bu duruma bir çare bulunması ve bu sayede kendilerine de yetiştirme kurslarındaki öğretmenler kadar ek ders ücreti verilmesi. Aksi halde tüm öğretmenlerin yetiştirme kurslarına kayacağını ve bu durumda da yüz yüze eğitim için öğretmen bulunamayacağı uyarısı da yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.