İftihar Belgesi Kimlere Verilir Nasıl Alınır

Öğrenciler dönem sonu karnelerine kavuşuyor. Bu karne dönemindeki en büyük yeniliklerinden biri hiç şüphesiz ilk defa verilecek olan “İftihar Başarı Belgesi”… İşte bu noktada eokulsistem.com olarak iftihar başarı belgesi nasıl alınır kimlere verilir MEB, açıklaması ile bilgi verelim.

İftihar Belgesi Nedir Nasıl Alınır Şartları:

Milli Eğitim Bakanlığı’nın İftihar Belgesi hakkındaki maddeleri şöyle:

Ödüller ve ödüllerin verilmesi

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden  55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür”, 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdir” belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

  1. a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,
  2. b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi” ile ödüllendirilir.
  3. c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

Takdir Teşekkür Hesaplamak İçin Tıklayınız

ç) İftihar Belgesi, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. İlkokullarda okul yönetiminin olur tarih ve sayısı, ortaokullarda ise Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası belgenin tarih ve numarası olarak kabul edilir.

(3) İftihar Belgesiyle ödüllendirilenler, özel olarak yapılacak bir toplantı veya törende diğer öğrencilere duyurulur. Bu öğrencilerin adları ve fotoğrafları okulun internet sayfasında yayınlanır ve uygun bir yere asılır. Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

İftihar belgesi nasıl hesaplanır?  Sitemizdeki takdir teşekkür hesaplama sayfasını kullanarak, iftihar başarı belgesi hesaplama yapabilirsiniz.

68 yorum

  1. merhaba ben sahra keskin ortalamam 42 ben bos geciyorum ve sınıfta kalıyorum ben cok mutluyum cunku taktir almak istemiyorum. açıkçası ben okulu sevmiyorum duyanlar duymuyanlara haber etsin annem beni bos gectigimı duyarsa agzıma dıııııııııııt eder. agzımı bomayacagım gutbay gençlikler

  2. BİZ okulda bugün aldık karneleri ortalamam 99,52 hem taktir aldım,hem üstün başarı belgesi aldım,hem 1,dönem iftihar belgesi aldım.Hemde geçen sen pybsy ‘yi kazanmıştım. Havanız kime…

  3. benim arkadaşımın 5 tane 4ü var ve teşekkür aldı ona verildi benim hepsi 5 ve ortalamam sınıftakilere göre yüksek bana verilmedi bu kadar da haksızlık olmaz yani ben hakkımı istiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.