Hoşgörü ile İlgili Hikaye Örneği

Aşağıda hoşgörü ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Ahmet eve okuldan çok yorgun gelmişti. O gün okulda özel bir merasim için özel hazırlıklar yapmışlardı. Bütün gününü bu hazırlıklara ayıran Ahmet, gün sonunda eve yorgun dönerken biriken ödevlerini de ertelemek zorunda kalmıştı. Bütün bunlar Ahmet’i yoğun çalışma temposuna sokmuştu.

Eve geldiğinde çantasını bir kenara atıp doğrudan odasına geçerek üstünü bile çıkarmadan kendini yatağa atmıştı. O kadar yorgundu ki hemen uykuya dalmıştı. Pazardan eve dönen annesi, bahçe kapısının açık kaldığını görünce Ahmet’in eve geldiğini anlamıştı.

Elindeki poşetleri kapının önüne bırakıp, bahçe kapısını da kapattıktan sonra anahtarını çıkarıp eve girmişti. Ahmet’in çantasını kapının hemen önünde atılmış olarak görünce sinirlenmişti. Ahmet diye bağırsa da ses gelmeyince daha çok sinirlenmişti.

Ahmet’in odasına doğru yürümeye başlamıştı. Kapı aralığından oğlunun yorgun bir şekilde yattığını gördü. Vaziyeti anlamıştı. Bunun için kızmaya da gerek yoktu. Ahmet okulda yine merasim için çalışmış ve yorgun düşmüştü. Bu nedenle onu hoş karşılamak istemişti.

Hemen bir ıhlamur kaynatıp, yorgunluğunu almak istemişti. Ahmet uyanınca hemen üstünü değiştirmişti, eşyalarını toplayıp mutfağa geçtiğinde masanın üstünde kurabiyeler ve ıhlamur görmüştü. Bu duruma çok sevinen Ahmet, annesinin yanına giderek ona teşekkür etmişti. Bir gün daha geride kalırken bazı şeyleri hoş görmenin farkına vardıklarını hissetmişlerdi.

Hoşgörü ile İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. elinize sağlık, Hoşgörü ile İlgili Hikaye Örneği kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.