Hak ve Özgürlüklere Neden Saygı Göstermeliyiz?

Aşağıda hak ve özgürlüklere neden saygı göstermeliyiz kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların doğuştan ve hayatları boyunca sahip olduğu ve elde ettiği hak ve özgürlükler bulunmaktadır. İnsanların sağlık, eğitim, barınma, korunma, ulaşım, iletişim hakları doğuştan kazandıkları haklardır. Meslek edinme, kişi dokunulmazlığı, özel hayatın gizliliği gibi hak ve özgürlükler de bulunmaktadır.

Hak ve özgürlüklere saygı duyulması gerekir. Çünkü insanların şahsi olarak yaşama hakları kimsenin sorumluluğunda değildir. İnsanların kendi dünyasında mesul ve mükellef oldukları kimseyi ilgilendirmez ve sadece kendilerini bağlar. Bu toplum içinde yaşayan insanlar için böyledir. İnsanlar ahlaki ve hukuki kurallara uymak zorundadır ve bu saygı ile gerçekleşebilir. Bu nedenle huzur ve barış ortamının sağlanması için hak ve özgürlüklere saygı duyulması gerekir.

2 yorum

  1. elinize sağlık, Hak ve Özgürlüklere Neden Saygı Göstermeliyiz? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. süpersiniz, ödevim Hak ve Özgürlüklere Neden Saygı Göstermeliyiz? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.