Görünen Köy Kılavuz İstemez Atasözünün Açıklaması

Atalarımızın tecrübelerinin ışığında söylemiş olduğu kalıplaşmış ve gerçeklik payı çok yüksek olan atasözlerinden biri olan görünen köy kılavuz istemez ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizler için hazırladık.

Günlük hayatta bazımıza olumlu ya da olumsuz bir çok şey gelebilir. Bazı gerçek durumlar apaçık ortada görünür ve böyle durumlarda alelade ortada olan gerçekleri değiştirmek ya da değiştirmeye çalışmak veya o durumları farklı yorumlamaya çalışmak gereksiz bir eylem olacaktır.

İnsanlar çevrelerindeki insanlarla çoğu zaman düşünce farklılıkları yaşayabilir. Bu noktada da herkes kendisine göre, kendi düşünce sistemine göre o durumu yorumlar. Fakat gerçek tektir ve tek doğru vardır. Bu nedenle de aslında yapılan yorumların pek de bir önemi yoktur, ortada olan gerçeklerin üzerine öznel yorumların yapılması da gereksizdir. Böyle durumlarda da gerçek ortadayken yorumlara açık olmayan durumlar için “Görünen köy kılavuz istemez” atasözü sıkça kullanılır. Ancak bu durum kesin doğrular için geçerlidir. Kişi o durumu kendisine göre doğru kabul ediyorsa durum biraz daha farklı olabilir.

Görünen Köy Kılavuz İstemez Atasözünün Anlamı Kısaca Sizlere Bahsettik. Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bizimle Paylaşın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.