Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır

Facebook Profili Nasıl Gizlenir, Facebook Profil Gizleme

Bugün Facebook profilini gizlemek isteyen ancak nasıl yapılacağını bilmeyenler için bunun yapımını paylaşacağız. Bu işlem Facebook profilinden girilen gizlilik ayarları bölümünden gerçekleştirilmektedir. Kendi profilinizi ve paylaşımlarınızı görmesini arzu etmediğiniz kişilere profilinizi gizlemek böylece mümkündür.

Facebook’ta birinin sizi aratarak bulmasını istemeyenler bu yola başvururlar. Facebook gizlilik ayarları sayesinde kullanıcı istemediği kişilerin kendisini görüntülemesinden kurtulur.

facebook

Gizlilik Ayarları sekmesinden yapılacak bu işlem ile artık facebook aramalarında adınız görüntülenmeyecektir. Eğer sizde aramada görüntülenmek istemiyorsanız bu işlemi gerçekleştirin. Gizlilik ayarları sekmesinde bulunan hazır ayarlar sayesinde basitçe gizlilik bildirimlerinizi yapabilir veya ayrıntılı ayarlarınıza ulaşabilirsiniz.

Bu bölümde herkes seçeneğini etkin kılarsanız; bütün profil ayrıntılarınızı tüm facebook kullanıcıları görüntüleyelebilir.

Arkadaşlarımın Arkadaşları seçeneğini aktif kılarsanız; Facebook’taki bilgilerinize, arkadaşlarınız ve onların arkadaş listesinde bulunanlar ulaşabilir.

Sadece Arkadaşlarım seçeneğini aktif kılarsanız da ; Facebook’ta bulunan bilgilerinizin yalnızca arkadaşlarınızın görüntülemesini sağlar. Bu seçeneği aktifleştirmeniz.

Facebook Profil Gizleme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. Profilinin ve fotoğraflarımı arkadaşlarımın haricinde kimse görmesin istiyorum sadece arkadaşlarım yaptım ama gene de fotoğraflarımı görüyorlar nasıl gizleyebilirim

  2. profilimi facebook herkesin görmesini istemiyorum sadece arkadaşlarım gorsun istıyorum gizlilik ayarlarından sadece arkadaşlarım şecenegını işaretlıyorum ama genede gozukuyo bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekkurler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.