Facebook Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Facebook Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli, Facebookta dikkat edilmesi gerekenler

Birçok kişinin Facebook sahibi olduğu bu günde kötü kullanıcılardan korunmak için gerekli hususlar vardır. Bugün yazımızda Facebook kullanıcıların kendilerini koruması için gerekli konulara değineceğiz. İşte bu konular şunlardır;

facebook

Facebook veya başka sosyal paylaşım sitelerini aktif kullanan kişilere ilk olarak sunacağımız öneri; bireysel ve önemli bilgilerinizi herkese açık platformlarda paylaşmamalısınız. Çünkü artık internet sahtekarları her yere girmiş durumdadır. Bu gibi bilgilerinize ulaşıldığında mağdur olabilirsiniz.

Ayrıca kişisel bilgilerinizi ve resimlerini yayınladığınız sosyal ağlar yarın veya gelecekte sizin iş hayatınızı bile etkileyebilmektedir. Ayrıca böyle bilgileri paylaşıp ancak daha sonra silmiş olmanızda hiçbir şeyi kurtarmıyor. Çünkü bunlar sistemde kayıtlı kalmaktadır.

Bunun haricinde sosyal ağlarda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise gizlilik ayarlarınıza dikkat etmeniz ve yalnızca arkadaşlarınıza özel olarak ayarlamanızdır. Son kez söylemek isterim ki sosyal ağlarda paylaştıklarınızı geleceğinizi düşünerek paylaşmalısınız. Daha sonra silmek bile sizi kurtarmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.