Enerji Tasarrufunun Ülkemiz İçin Önemi Nedir?

Aşağıda enerji tasarrufunun ülkemiz için önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Enerji insanların gündelik hayatına devam etmesi için çok önemlidir. Doğal kaynakların kullanılması daha çok enerji ihtiyacı içindir. Doğal kaynaklardan biri olan fosil yakıtlar günümüzde en yaygın olarak kullanılan enerji kaynaklarıdır. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları da kullanılmaktadır.

Enerji tasarrufu bu bakımdan çok önemlidir. Çevrenin korunması, doğal kaynakların yerinde kullanılması, ekonomik olarak büyüme, gelişme ve kalkınmanın sağlanması için, enerjiden uzun süre faydalanmak için gereklidir. Tasarruf sayesinde enerji üretmiş kadar olunur. Enerji kaynaklarına sahip olmamak bir dezavantaj olduğu gibi bunu avantaja çevirecek unsur da tasarruftur. Böylece tasarruf sağlandıkça enerji yeniden üretilmiş kadar olmaktadır.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Enerji Tasarrufunun Ülkemiz İçin Önemi Nedir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Gümüşhane birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  2. süpersiniz, ödevim Enerji Tasarrufunun Ülkemiz İçin Önemi Nedir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.