Eğitim Teşviğinde Kimler Öncelik Alacak

MEB tarafından verilen bilgiye göre özel eğitim teşvikinde öncelikli olarak küçük sınıflar faydalanacak.

Özel okullarda yapılacak olan yerleştirme işlemleri alt sınıflardan başlanarak üst sınıflara doğru yapılacaktır. Yapılacak olan işlemlerde puanlar her sınıf için ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Yapılacak olan yerleştirmeler 1., 5. Ve 9. Sınıflara okulun destek kontenjanının % 40’ı, ara sınıfların her birine ise bu kontenjanın %20’si kadar kayıt yapılacaktır.

Temel lise olacak okullarda 9,10 ve 11. Sınıflara toplam destek kontenjanının %20’si, 12. Sınıflar için ise toplam destek kontenjanın % 40’ı kadar kayıt yapılacaktır.

Bina kontenjanlarının boş kalması durumunda bu bölümlere, bu okulu dışarıdan tercih etmiş olan öğrenciler ve Özel okula daha önceden kayıt yaptırmış olan öğrencilerden puanı en yüksek olana göre yerleştirmeler yapılacak olup, okuldaki kontenjanın kapanması durumunda ilgili özel okula kayıtlı öğrencilerden puanı en yüksek olandan en düşük olana doğru yerleştirmeler gerçekleştirilecektir.

  1. Yerleştirmelerin sonunda iki yerleştirme puanı açıklanacaktır. Bunlardan biri yerleştirme sonucu meydana gelen en düşük puan ve ikincisi dışarıdan gelen ya da okulun kayıtlı öğrencisinde oluşan en düşük puan olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.