E-Okul’da Neler Yapılır?

Aşağıda e-okul’da neler yapılır kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında geliştirilmiştir. E-okul sisteminde öğrenciler için okul ve dersler hakkında bilgilendirici veriler bulunmaktadır. E-okul sisteminde öğretmenler derslerle ilgili önemli bilgileri paylaşıma açmaktadır. Böylelikle veli bilgilendirme sistemi olarak da e-okul sistemi faaliyet sürdürmektedir.

E-okul sistemi öğretmen, öğrenci ve veli arasında interaktif bir iletişimin gerçekleşmesin sağlar. E-okul sistemi sayesinde öğretmenler, derse ait planlarını ve ders materyallerini koruyabilir ve paylaşabilir. Öğrencileri haberdar edebilir, velileri de bilgilendirebilir.

E-okulda yapılanlar, sınav tarihlerinin öğrenilmesi, sınav notlarının öğrenilmesi, proje tarihlerinin bilinmesi ve proje notlarının öğrenilmesi, devamsızlık bilgilerinin izinli ve izinsiz olarak öğrenilmesi, okunulan kitapların bilinmesi, ders programının öğrenilmesi, web tasarım hizmetlerinin ödev olarak yapılması mümkündür.

E-okul sistemi kurulduğu günden itibaren bakanlık tarafından geliştirilmektedir. Öğretmenler sisteme kullanıcı olarak girmekte, öğrenciler de sisteme öğrenci olarak girmektedir. Böylece paylaşılması gereken bilgilere ulaşmak mümkün olmaktadır.

E-okul sistemi bilgisayar, tablet ve telefonlarda kullanılmaktadır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte özellikle tablet ve telefonlarda her yazılım için ayrı uygulamaları bulunmakta ve internetin olduğu her yerden kullanılmaktadır. E-okul sistemi genel olarak öğrenciler hakkında bilgi vermekte ve veli bilgilendirme sistemi hizmeti de vermektedir.

E-okul sayesinde öğretmen, öğrenci ve veli ilişkileri doğru ve sistemli bir şekilde ilerlemekte ve her an sürmektedir. Böylece bilişim sistemlerinin eğitimdeki önemi ortaya çıkmaktadır.

E-Okul’da Neler Yapılır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.