E-Okul ve EBA Giriş Teknikleri

Aşağıda e-okul ve EBA hakkında kısa bilgi kısaca olarak ele alacağız.

E-Okul Hakkında Bilgi

E-okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir bilişim ağıdır. E okul 2007 senesinde kullanıma açılmıştır. E-okul sisteminde veli bilgilendirme sistemi ile birlikte öğretmenler için de bir otomasyon sistemi bulunmaktadır. Böylece öğretmenler interaktif olarak sisteme giriş yapmakta ve gerekli bilgilerin oluşturulmasında faaliyet göstermektedir.

E-okul sisteminde öğrenciler, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, proje tarihlerini, proje sonuçlarını, ödevlerini, ödev notlarını, ders programlarını, devamsızlık bilgilerini, izinli günlerini, okuduğu kitapları görebilmektedir. Ayrıca çeşitli etkinlikler de yapmaktadırlar. Web tasarım etkinlikleri de bunlardan biridir.

E-okul sisteminin yararları arasında öğretmen – öğrenci ilişkilerinin korunması, öğrenci – veli ilişkilerinin korunması, öğretmen – veli ilişkilerinin iyileştirilmesi daha kolay olmaktadır. Günümüzde bilişim teknolojilerinin kullanılması hızlı ve güvenilir olması haberleşmenin en iyi şekilde meydana gelmesini sağlar.

Günümüzde internetin yaygınlaşması ve akıllı telefon kullanımının da yaygınlaşması eğitim bilişim sistemlerinin kullanılmasını yaygınlaştırmıştır.

e-Okul Giriş İçin Tıklayınız

EBA Hakkında Bilgi

Eğitim Bilişim Ağı olarak eğitimde materyal ihtiyacının karşılanması için dijital destek sağlamaktadır. Eğitim bilişim ağı öğretmenler ve öğrenciler için ders kaynakları oluşturmaktadır. Konu anlatımı ve soru çözümü için müfredata uygun etkinliklerin tasarlanması ve bunların sunulması EBA sisteminin önemini ortaya koymaktadır.

EBA sistemini öğretmenler de kullanmaktadır. Öğretmenlerin ders planı yaparken, etkinlik tasarlarken ve ders programlarını oluştururken EBA sisteminde yararlanmaları işleri daha da kolay kılmaktadır.

E-okul ve EBA Hakkında Kısa Bilgi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.