E-Okul VBS Giriş Sistemi Not Sorgulama Nasıl Yapılacak

2018 2019 eğitim öğretim döneminin ilk karnelerini alma zamanı yaklaştıkça veliler ve öğrenciler sıkça e-okul veli bilgilendirme sistemine giriyor. Notlar ve devamsızlık gibi bilgilere ulaşmak için pek çok insan son günlerde e-okul sistemini sıkça ziyaret ediyor. Bu yüzden siteye girişte bazı sorunlar yaşanıyor.

Veliler, çocuklarına ait sözlü ve yazılı notlarını, devamsızlık bilgilerini öğrenmek için girdikleri e_Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapabilirler. Ancak sisteme dün gece saat 22.00’dan bu yana girmekte büyük sıkıntılar yaşandı. Fakat yetkililer kısa sürede bu sorunu çözdü.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranında yaşanan dün ki sıkıntılar aşıldı. Öğrencisine ait bilgileri öğrenmek isteyen veliler e-okul sitesine giriş yapabilir.

E-OKUL VBS NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, sorunsuz ve sıkıntısız olarak tüm veli ve öğrenciler için hizmet veren bir sitedir. Öğrenci ve velilerin yoğun ilgisinden dolayı zaman zaman son zamanlarda sitede sorunlar olsa da  E-Okul karne döneminde de erişimi açık olacak.

E-OKUL NOT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapılmasının ardından sol kısımda bulunan “Not Bilgisi” kısmına tıklayın. Bu kısıma tıkladıktan sonra gelen sayfada öğrencinin not bilgilerine ulaşılabilir. Not bilgileri içinde öğrencinin yazılı ve sözlü sınavı notları ile performans ödevine verilen notlar gibi notlar bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.