E Okul Sisteminden Neler Öğrenebiliriz?

Aşağıda e okul sisteminden neler öğrenebiliriz kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi öğrenci, öğretmen ve veli arasında bilgilendirme ve iletişim kurma sistemi olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir otomasyondur. E okul sisteminde iki farklı portal bulunmaktadır. Bunlardan biri öğrencinin sisteme girebilmesi içindir. Diğeri ise öğretmenin sisteme girebilmesi içindir. Veli bilgilendirme sistemi olarak öğretmen ve veliler ile müşterek olarak yürütebilir bir sistemdir.

Öğretmenler sistemi öğrenciler hakkında not bilgisi, sınav bilgisi, devamsızlık bilgisi, sosyal proje ve projeler bilgisi gibi bilgileri tarih ve derece olarak girmek için kullanırlar. Bu sayede öğretmenlerin belli bir süreyle sınırlı kalmaları işlerinin zaman olarak düzenlenmesini ve planlanmasını sağlar. Sınavlar, sözlüler, projeler e okul takvimine göre yapılmaktadır. Yıl başında planlanan her şey periyodik olarak e okul sistemine girilmektedir.

E okul sisteminde öğrenci ve veli girişi de bulunmaktadır. Öğrenciler hakkında ders sınav notu bilgisi, proje not bilgisi, devamsızlık bilgisi, yerine getirilmesi gerekenlerin not ve tarih bilgisi bulunmaktadır. Tarih bilgilerinin bulunması sınavlar ve proje ödevleri için oldukça önemlidir.

E okul sistemi otomasyon olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Böylece resmi olarak işlerin planlanması ve düzenlenmesi sağlanmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler için çok iyi olan bu sistemde şeffaflık ön planda tutulmakta ve itiraz hakkı da mahfuz bulunmaktadır.

E Okul Sisteminden Neler Öğrenebilirsiniz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.