E-Okul Sisteminde Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-okul sisteminden nakil başvuru yapılabilmekte. E-Okul sisteminde bulunan Nakil kabul kısmından herhangi bir okula nakil gelecek öğrencilerin başvuruları alınır. Nakil olabilmek için en önemli kriter kayıt yaptıracak öğrencinin adresinin nakil yapılacağı okulun kayıt bölgesinde bulunması şartıdır. Sitenin nakil kabul kısmından öğrencinin T.C. kimlik numarası yazılır ve enter’a basılırsa öğrencinin tüm bilgileri ekranda gösterilir. Bu bilgiler öğrencinin nakile uygun olduğunu gösterir ise öğrencinin nakil işlemi bu sistemden gerçekleştirilebilir.

Ayrıca e-okul sisteminde nakil başvurusu yapılacağı gibi nakil kabul işlemi de yapılabilir. Öğrencinin nakil başvurusunun ardından bu nakil işlemi kabul edilecek ise gerekli şartları sağlıyorsa yine bu sayfadan kurum müdürü öğrencinin nakil işlemini kabul edebilir ve nakil süreci tamamlanmış olur.

E okul nakil gidecekler sayfasından nakil başvurusu yapıp başka bir okula naklini aldırmak isteyen öğrencilerin nakil işlemi yapılır. Bu başvurunun ardından nakil kabul işlemini istek gönderilen karşı okul yapar. E-okul sisteminden daha pek çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden ziyaret etmenizi öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.