E-Okul Not Sorgulama Hakkında Bilgi 2018

Aşağıda e-okul not sorgulama hakkında bilgi kısaca olarak ele alacağız.

E-okul sistemi 2007 yılından itibaren Milli eğitim Bakanlığı tarafından uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı e-okul sistemi ile öğretmen, öğrenci ve veli ilişkilerini normalleştirme yoluna gitmiştir. Böylece güvenilir, doğru bilgilerin öğrenilmesi sağlanmıştır.

E-okul sistemi sayesinde öğretmenler, veliler ve öğrenciler eğitim ve öğretim bilgilerini doğru bir şekilde elde edilmektedir. E-okul sisteminde öğrenciler sınav notlarını, sınav tarihlerini, proje notlarını, proje tarihlerini, ödev konularını, kaynak kitapları, okudukları kitapları, devamsızlık günlerini, izinli oldukları günlerini öğrenebilirler. Öğrenciler ayrıca internet sayfası tasarımı da yapmaktadırlar.

E-okul sisteminde not sorgulamada her dersin ayrı bir sayfası bulunmaktadır. Her dersten iki sınav yapıldığı için sınavlarla ilgili bilgilerin yer aldığı sütunlar bulunmaktadır. E-okulda not sorgulama için öncelikle sisteme giriş yapılması daha sonra ilgili derslerin içeriğine girilmelidir. Bu şekilde notların öğrenilmesi mümkündür.

E okul sistemi veli, öğretmen ilişkilerini de düzenlemektedir. Veli ve öğretmen ilişkilerinde öğrenciye ait bilgilerin doğrudan bireyler arasında paylaşılması öğrencilerin bu durumdan olumlu ya da olumsuz etkilenmesini engellemektedir. Öğrencilerin kötü davranışlara tevessül etmesi de önlenmektedir.

E okul sistemi, kurulduğu günden itibaren geliştirilen bir sistemdir. Bu sistem sayesinde okullarda bilişim teknolojileri de yaygınlık göstermiştir. Okulların teknik alt yapısının geliştirilmesinde bir başlangıç noktası oluşturmuştur. Kurulduğu günden bugüne çok yararlı bir sistem olmuştur.

E-Okul Not Sorgulama Hakkında Bilgi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.