E Okul Nedir Nasıl Kullanılır?

Aşağıda e okul nedir nasıl kullanılır kısaca olarak ele alacağız.

Eğitim ve öğretim insanlar için bir gerekliliktir. Eğitim ve öğretim bir insanlık hakkıdır. Bu hakkın elde edilmesinde devlet bir güvence oluşturmaktadır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri, resmi olarak bakanlık kanalıyla yürütülmektedir. Eğitim ve öğretim, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol edilmekte ve amaca uygun bir eğitimin gerçekleştirilmesinde etkili olmaktadır.

E-okul sistemi de Milli eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuştur. E-okul sistemi 2007 yılından bu yana aktif olarak kullanılmaktadır. E-okul sisteminde T.C. kimlik numarası, güvenlik parolası ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Öğrenci numarası da girişte kullanılmaktadır.

Resimdeki rakamlar, öğrenci kimlik numarası ve öğrenci numarası ile sisteme giriş yapmak mümkündür. Aynı sistem öğretmenler için de kullanılmaktadır. Öğretmenler ise resimdeki rakamlar, kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmaktadır. E okul sistemi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İnternetin yaygınlaşması ve akıllı telefonların kullanıma başlanması e okul sistemlerinin daha aktif kullanılmasını sağlamaktadır. E okul sisteminde öğrenciler, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, proje tarihlerini, proje sonuçlarını,devamsızlık bilgilerini, izin günlerini, ders programlarını ve çeşitli ders materyal hizmetlerini ve etkinliklerini gerçekleştirebilirler.

E okul sistemi öğrenci, öğretmen, veli ilişkisinin doğru ve dürüst bir şekilde oluşmasını sağlar. Bu bakımdan sistem gelişerek kendini daha kullanılır hale getirmektedir. Sistem sayesinde eğitim bilişim sistemleri de aktif olarak kullanılmaktadır.

E Okul Nedir Nasıl Kullanılır Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.