E Okul Ne Zaman Açılıyor?

Aşağıda e okul ne zaman açıldı kısaca olarak ele alacağız.

E okul sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistemdir. Bir otomasyon sistemi olarak bakanlığın kontrolünde olması okul hayatının resmi denetim ve gözetimi açısından da oldukça önemlidir. E okul sistemi öğretmen, öğrenci ve veli ilişkilerinin düzenlenmesinde çok etkili olmaktadır.

Sistem öğretmenlerin kendi şifreleriyle programlarını düzenlemeleri ve sorumluluklarını yerine getirmeleri açısından bir oto kontrol oluşturmaktadır. Öğrenciler sistemden sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, proje tarihlerini, proje notlarını, devamsızlık bilgilerini, okudukları kitapları, ders programını öğrenebilirler. Ayrıca internet sitesi de geliştirebilirler.

Bütün bu imkanlar öğrenci ve öğretmen ilişkisinde bilişim teknolojilerinin kullanılmasıyla gücen ve dürüstlük, hak ve adalet değerlerinin yerleşik hale gelmesinde etkili olmaktadır. Öğretmen ve veli ilişkilerinde de e okul sistemi her alanda kullanılabilir olmasıyla büyük kolaylıklar oluşturmaktadır.

İnternetin yaygınlaşması ve teknik cihazların gelişmesiyle akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi mecralardan e okul sistemine girmek mümkündür. Öğrenci numarası ve güvenlik kodu sisteme girişi sağlamaktadır. E okul sistemi uzun yıllardır kullanılmaktadır.

E okul sistemi 2007 yılında kullanılmaya başlanmıştır. E okul sistemi kullanıma açıldığı günden itibaren sürekli gelişim göstermektedir. E okul sistemi on yıldır kullanılan bir sistem olarak hem öğretmenlerin, hem öğrencilerin hem de velilerin işine yaramaktadır. Bilişim teknolojilerinin iyi ve faydalı olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

E Okul Ne Zaman Açıldı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.