E-Okul Girişi Kapandı mı? E-Okul Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

2018 eğitim-öğretimin yılının ilk yarısı önümüzdeki günlerde sona erecek. Şu günlerde öğrenciler ve veliler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine girişler arttı. Sömestr tatili planlarını karnede gelecek notlara bağlayan ebeveynler sabırsızlandığı için önceden öğrencilerinin not durumlarını öğrenmek için e-okul veli bilgilendirme sistemini ziyaret ediyor. Son günlerde veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak zorlaştı. Öğrenci ve velilerin akıllarına e-okul girişinin kapanmış olacağı sorusu geldi. E-Okul not girişi hala devam ediyor mu ve E-Okul ne zaman kapanacak sorularının yanıtı yazımızda.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine girerek karne öncesinde öğrencinin güncel notlarını öğrenmek ve not ortalamasını hesaplamak isteyenler son günlerde amaçlarına ulaşamıyor. Yoğun ilgiden dolayı siteye girişler yavaşlatıldı. E-okul sistemi hala kapanmasa girişlerde sıkıntılar yaşanıyor.

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi not girişinin kapanış tarihi merak eden veliler ve sözlü notlarını yükseltmeyi amaçlayan öğrenciler, son günlerce  pek çok kez E-okul not sistemine girerek güncel notlarını kontrol ediyor. E-okul not giriş sistemin kapanışı için henüz belli bir tarih belirlenmedi. Öğretmenlerin son yazılı sınavlarını okuması ve sözlü notlarını girmesi tarihine göre belirlenecek. Anlaşılan o ki e-Okul giriş ekranının ne zaman kapanacağı öğretmenlerin not okuma ve not giriş yapma hızlarına göre değişecek.

E-Okul giriş işlemi için Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan “https://e-okul.meb.gov.tr/” adresine internet adresine gidilmelidir. Açılan ekranda sağ kısımla bulunan “Veli Bilgilendirme Sistemi” kısmındaki bilgiler doldurulmalı ve ardından “Giriş” yapılmalıdır. Bu aşamada güvenlik kodu, öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarası bilgileri istenir. Giriş için ayrıca öğrenciye ait bilgilerde talep edilir. Bu bilgiler de doğru bir biçimde girildiğinde sistem açılır ve öğrencinin Not Bilgisi, Devamsızlık Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları, Nakil Durumu ve Şube Yazılı Ortalamaları gibi bilgilerine ulaşılabilir.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.