E-Okul Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Pek çok öğrencinin, e-okul sistemine konulan resimlerinden hoşnut olmadığını hepimiz biliyoruz. Çünkü e-okul sistemine konulan resimler sınıflarda saniyelik anlarda alelade çekilen resimler oluyor çoğu zaman. Bu nedenle öğrencilerin en çok merak ettiği konu e-okul fotoğrafının değiştirilip değiştirilmediği.

E-Okul fotoğraf değiştirme işlemi öğrenci girişi ile mümkün olan bir şey değil. Ancak fotoğraflarını değiştirmek için geçerli bir nedeni olan öğrenciler bu durumu öğretmenlerinden rica edebilir. Çünkü öğretmen giriş sisteminden fotoğraf değiştirebilmek mümkün.

E-Okul fotoğrafını değiştirmek için  ilk önce E-Okul web sayfasına giriş yapmalı. E-Okul web sayfasına giriş yapıldığında şu sayfa karşınıza çıkacak.

E-Okul fotoğraf değiştirme işlemini sadece yetkili kişiler gerçekleştireceği için yetkili birinin sisteme giriş yapması şart. Bunun için  yönetim bilgi sistemi girişi kullanılacak. Bu alana kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilir. Sisteme giriş gerçekleştirmenin ardından şu işlemler sırasıyla yapılmalı;

  1. İlk olarak kurum işlemleri modülü sistemini giriş yapılmalı
  2. Ardından fotoğraf değiştirmek için resim işlemleri bölümüne tıklayınız.
  3. Bu bölüme girince fotoğrafı değişecek öğrencinin şubesi yazılır.
  4. Ardından gelen liste içinden fotoğrafı değişecek öğrenci seçilir.
  5. Seçilen öğrencinin resmi değiştirebilir veya düzenlenebilir.
  6. Böylece e-okul sistemindeki fotoğraf değiştirilmiş olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.