Dünyanın Şekliyle İlgili Öne Sürülen Fikirler

Dünyanın şekliyle ilgili geçmişte öne sürülen fikirler, dünyanın şekliyle ilgili geçmişte öne sürülen fikirler nelerdir konusunda sizlere bilgi aktaracağız.

Günümüzde dünyanın şekli konusunda kesin ve net bilgiler bulunmaktadır. Fakat 4000 yıl önce dünyanın şekli konusunda bir çok bilgi öne sürülmüştür.

Dünyanın şekliyle ilgili geçmişte öne sürülen fikirler;

– Mısırlılar dünyanın büyükçe bir kutu olduğunu öne sürmüşlerdir. Mısırlılar dünyanın bir kapalı bir kutu olduğunu düşünürken aynı zamanda gökyüzünün de bu kutunun yani dünyanın kapağı olduğunu öne sürmüşlerdir.

– Hintliler ise dünyanın bir fil sırtında dönen küre olduğunu öne sürmüşlerdir. Hintlilerin dünyanın şekli konusundaki diğer bir fikri ise dünyanın fil değil bir kaplumbağa sırtında duran bir küre idi ve bu düşünceye göre kaplumbağa uçsuz bucaksız bir denizde yaşıyordu.

– 500 yıl önce Avrupalılar Dünyanın dümdüz olduğunu hatta buna ek olarak bu düzlüğün bir öküzün boynuzları üzerinde durduğuna inanmışlardır.

– Bazı bilim adamları dünyanın yuvarlak olduğunu söyleseler de bu görüş kabul görmüyordu fakat Antik Yunan zamanında astrolojik gözlemler yapılmıştır ve bu gözlemler sonucunda Dünyanın güneş çevresinde dönen yuvarlak bir gezegen olduğu görüşüne ulaşılmıştır.

Dünyanın Şekliyle İlgili Öne Sürülen Fikirler Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

19 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.