Cumhuriyet ve Demokrasi İle İlgili Kompozisyon

Cumhuriyet ve Demokrasi İle İlgili Kompozisyon ile ilgili görsel sonucu

Bir milletin kendi kendini yönetme biçimine cumhuriyet adı verilmektedir. Demokrasi ise insanlara belirli başlı haklar tanıyan ve bu hakları koruyan insanlar tarafından en çok benimsenmiş anlayış biçimidir. Ülkemizde cumhuriyet bulunmakta olup demokrasi anlayışı hüküm sürmektedir. Cumhuriyetimiz 29 Ekim 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilan edilmiş olup bugünlere kadar yaşamaktadır. Bizler de bu  konu ile ilgili yayınlamış olduğumuz bu yazı ile beraber sizlere cumhuriyet ve demokrasi ile ilgili kompozisyon kısaca bilgi vereceğiz.

Cumhuriyet ve Demokrasi İle İlgili Kompozisyon ile ilgili görsel sonucu

Cumhuriyet ilan edilmeden önce babadan oğula geçen bir saltanat hakim bulunuyordu. Bu durum toplum içerisinde karışıklıklara, geleceğin aydınlık olmamasına ve insanların haklarının olmamasına neden oluyordu. Mustafa Kemal Atatürk bunu değiştirerek, bizlerin bugünler de mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağladı. Demokrasinin insan ve toplum için önemi oldukça büyüktür. Bir insanın sahip olduğu temel haklar bulunur ve bu haklar insanın insan gibi hissetmesini sağlar. Demokrasi sayesinde tüm insanlar eşit kabul edilir ve her insan bu haklardan faydalanır. Demokrasinin olmadığı bir toplumda, toplum gittikçe çökmeye başlar ve insanlar huzursuz bir ortamda hayat sürmek durumunda kalır.

Cumhuriyet ve demokrasi kavramları insanlık için çok büyük ve önemli kavramlar olduğundan dolayı her insanın bu kavramları koruma ve yaşatma gibi sorumlulukları bulunmaktadır.

Cumhuriyet ve Demokrasi İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.