Clean Master Nedir Ne İşe Yarar

Clean Master Nasıl İndirilir ve Kurulur, Clean Master Nedir Ne İşe Yarar

Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız bu cihazı temizlemek için ücretsiz bir yazılım olan Clean Master’ı kullanabilirsiniz. Cihazınızda depolanmış tampon dosyaları, geçmişte kullanıldığınız geçici dosyaları ve kalıntıları temizlemeniz bu programla mümkündür. Bu program sayesinde dosyaları kaldırabilir, arama geçmişini silebilir ve uygulamaları kaldırabilirsiniz.  Cihazınızda arka planda açık olan uygulamalar RAM’i büyük bir çoğunluğunu tüketir. Clean Master programı sayesinde arka planda açık durumda olan bu uygulamaları bulabilir ve kapatabilirsiniz. Program sayesinde RAM temizlenir ve cihazınızın işlem hızı artar. Ayrıca pil ömrü uzar.

Clean Master’ın  özellikleri şunlardır:

Gizlilik: Clean Master uygulaması geçmişi siler. Daha çok Whatsapp, Wechat, Line vb. uygulamaların, pano verilerini ve geçmiş verilerini silmek için kullanılır.

Geçmiş Silici: Depolanmış MB kalıntı dosyasını bir işlemle siler. Bu program  önbellek ve depolanmış dosyaları temizleyen süper bir uygulamadır.

Görev Sonlandırıcı: Arka planda açık olan, RAM’i harcayan ve pil ömrünü azaltan uygulamaları kapatmak için kullanılır. Bu işlem için Root’a izin vermek gerekir.

Uygulama Yöneticisi: Apk dosyalarını SD karta yedeklemeye yarayan bu programla tekrardan apk kurucu kullanarak bu dosyaları yükleyebilirsiniz. Yalnızca bir işlem ile uygulama kaldırabilir.

Clean Master programı ücretsiz bir yazılımdır. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Google Play’den indirmeniz mümkündür.

clean master

Clean Master Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

8 yorum

  1. Genelde bu tür programlar yazıldığından uzun bir süre sonra gerçek performansının öğrenilmesi gerçekleşir. android olarak yazılmış bir çok program var ama clean master türü bir yazılım istiyoriseniz kesinlikle Greenify öneriyorum. playdan indirdiğiniz uygulamalrında tlf üzerinde nelere erişebilceğine dikkat edin. hiç alakasız bir uygulama dahi indirdiğin zaman tlf rehberine erişim isyetebiliyor uyanık olun.

  2. Telefonumda 13 virus oldugu soyleniyor virusleri silinmesi icin hemen clean master ri indirin diyor indirdik hala ayni uyarilar geliyor bu bir
    kamera sakasimi yoksa acil cevap bekliyorum

  3. iyi günler bende s4 mini var clean master programını kullanıyorum çok harika ama bir sorun var. arkada çalışan programları sonlardığım zaman 5 sanıye sonra yine aynı programlar çalışmaya başlıyor bunun nedenini öğrenebilirmiyim acaba litfen yardımcı olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.