Boynuz Kulağı Geçer ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda boynuz kulağı geçer ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Bazen nesiller arasında görüş farklılıkları olur. Bu farklılıklar gelişen bilim ve teknik değerlerinin gerçekleşmesiyle meydana gelebilir. Sosyal değerlerin zamanla değişime uğraması ve hayatın tamamen değişmesi görüş farklılıklarının yaşanmasını arttırmaktadır.

Yetişkin ve ihtiyar nesillerin, genç nesiller üzerinde emeği bulunmaktadır. Tecrübenin ve yaşanmışlıkların nesiller üzerinde etkisi daha yakından hissedilmektedir. Böyle durumlarda bazı yerlerde yeni nesil daha akılcı davranabilir. Bu da boynuzun kulağı geçmesi anlamına gelir.

Yeni yetişenlerin, onları yetiştirenleri geçmesi anlamına gelen boynuz kulağı geçer atasözü, günümüzde sıkça yaşadığımız bir durumdur. Yeni neslin kavrama gücü, zekası bir önceki nesilden daha etkindir. Bu durumda şartların iyi değerlendirilmesi ve fırsatların istifadeye dönüştürülmesi son derece önemlidir. Bunda da yetiştirme şartları öne çıkmaktadır.

Birine verilen emek o emeklerin karşılığını görmek her şeyden daha değerlidir. Bir öğretmen için öğrencilerinin iyi yerlere geldiğini görmek mutluluk vericidir. Boynuz kulağı geçti ifadesi daha çok olumsuz olarak kullanılsa da olumlu olduğu yerler de bulunmaktadır.

İnsanların birbiri üzerindeki emekleri yaş farkı gerektirmeden de boynuzun kulağı geçmesine neden olabilir. Burada anlayış ve emek ön plana çıkmaktadır. Yetiştirilen insanların anlayışı ve yetiştirenlerin tecrübesi bu durumun gerçekleşmesini sağlamaktadır. Atalarımız bunları tecrübe ederek bu sözü söylemişlerdir.

Boynuz Kulağı Geçer ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Boynuz Kulağı Geçer ile İlgili Kompozisyon kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.