Biyoçeşitliliğin Fazla Olmasını Sağlayan Ne Olabilir?

Aşağıda biyoçeşitliliğin fazla olmasını sağlayan ne olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Biyoçeşitlilik, bir bölgede yaşayan canlıların türü ve sayısı olarak tanımlanmaktadır. Biyoçeşitlilik, ekosistemlerin korunmasını sağlamaktadır. Ekosistemlerin dengesinin korunmasında biyoçeşitlilik önemli bir yere sahiptir. Biyoçeşitliliği etkileyen faktörler doğal ve beşeri olarak ayrılmaktadır.

Biyoçeşitliliğin fazla olmasını sağlayan etkenler bulunmaktadır. Bunlar, iklim, yeryüzü şekilleri, toprak özellikleri, bitki örtüsü, sanayi faaliyetleri, şehirleşme  gibi etkenlerdir. Doğal etkenler bioçeşitliliğin fazla olmasını sağlar. Biyoçeşitlilik, canlıların çok çeşitli olarak farklı tür ve sayılarda bir arada bulunmasıyla meydana gelir. Ekeosistem ise canlı ve cansız varlıkların bir arada uyum içinde yaşamasıyla oluşur.  Canlıların hayatı doğal çevrenin korunmasına bağlı olarak şekillenmektedir.

1 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Biyoçeşitliliğin Fazla Olmasını Sağlayan Ne Olabilir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Düzce birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.