Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Ne Demek

Atalarımız geçmişten günümüze kadar hayat tecrübelerine ve yaşadıkları olaylara dayanarak bir çok söz söylemişlerdir ve bu sözlerin bir çoğu da yerli yerinde kullanıldığında anlamlı olmaktadır. Bu yazımızda sizlere bir elin nesi var iki elin sesi var anlamı kısa konusunda açıklama yapacağız.

İnsanlar toplu halde yaşayan varlıklardır. Günlük hayatlarında bir şekilde çevrelerinde birilerine mutlaka ihtiyaç duyarlar ve birileriyle iletişime girme ihtiyacı hissederler ya da tek başlarına başaramayacakları işlerde başka insanlara ihtiyaç duyarlar. Çünkü insan gücü sınırlıdır ve yapacağı ya da yaptığı her işi tek başına başaramayabilir ve o zamanda bir başkasının daha yardımına ihtiyaç duyabilir. Bu durumlarda da başkalarıyla yardımlaşma ve dayanışmaya girerek yapılacak iş hem daha kısa zamanda hem de daha iyi bir şekilde gerçekleştirilir. İşte bir kişinin yapamadığı ya da daha zor bir şekilde yaptığı bir işi iki kişinin daha kolay ve hızlı yaptığı durumlar için “Bir elin nesi var iki elin sesi var” deyimi kullanılmaktadır.

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Atasözü Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.