Bedelli Askerlik Şartları 2013 Nelerdir

Bedelli Askerlik Şartları 2018 2019

Bedelli Askerlik yine geliyor. İlk etapta 15 Bin TL bedel ve 25 yaş sınırı şartı düşünülen bedelli askerlik şartları neler, detaylar haberimizde …

Kurtulmuş, Meclis’te gazeteciler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Geçenlerde, son kez bir bedelli askerlik uygulamasına gidilebileceğine değinen Kurtulmuş’a yöneltilen soruya ise bu benim şahsi görüşümdür.  ‘ Yine benim görüşüm bedelli askerlik uygulamaya konulur ise yaş sınırı 25, ücreti de 15 bin TL olarak ayarlanmalıdır’ diye belirtti. Bedelli askerlik şartları neler, netleşmeye başladı.

asker

“Bu konuda bir uygulamaya mı gidilecek?” sorusuna Kurtulmuş, şöyle tanıt verdi;

” Böyle bir uygulama henüz yok, bunlar benim şahsi görüşümdü. Yıllardır dile getiriyoruz. Benim dile getirdiklerim sistemin bir parçası. TSK’da geçmiş yıllardan beri görevde olan piyadelerin yerine donanımlı ve tecrübeli uzman orduların göreve getirilmesi sistem revizyonudur. Elbette ki böyle bir yenilik yapılır ise diğer gençlerimiz askerlik süreleri kısalır. Bu yapılandırmadan evvel belki son kez olmak üzere bir bedelli askerlik uygulamasına gidilebilir.”

Bu değişikliklerin geçerli olabilmesi için TSK’nın, Genelkurmay Başkanlığı’nın gereksiniminin olmasının şart olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “Benim düşüncelerim bu şekilde” diye ekledi.

Bu fikrinizi partinize ilettiniz mi şeklinde gelen soruya Kurtulmuş, ” Elbette partinin bu konuyu görev edinen kurullarına ve sayın Başbakanımıza vakti geldiğinde söyleyeceğim. Ancak çok bir beklenti içine girmemek gerekir. Ben senelerdir konuyla ilgileniyorum. Ancak her an ‘bedelli konusu şimdi mi olur yarın mı olur’ diye fikir beyan etmekten çok Türkiye’de askerlik sisteminin yenilenmesi gerekiyor. Bu konudaki fikirlerimi açıkladım. Bu çalışmanın alt yapısı için bedelli uygulamasına gidilebilir.” dedi.

” Bedelli uygulaması geçerli olur ise yaş aralığı ve fiyatı nasıl olur?” sorusuna ise Kurtulmuş, “Benim fikrim şöyle; yaş sınırı 25 fiyat ise 15 bin olması yönündedir. Son kez bu uygulama yapılacak ve bir daha söz konusu olmayacak. Tüm söylemlerim bir koşula bağlı fikirlerdir” dedi.

BOZDAĞ: GÜNDEMİMİZDE YOK

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise kendisine yöneltilen bedelli askerlik sorusuna  ‘bedelli askerlik kapsamında bir çalışmamız yok. Bu hususta bir bilgiye sahip değilim” diye belirtti.

2018 2019 Bedelli Askerlik Şartları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.