Bedelli Askerlik Çıkacak mı Son Durum

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak Şartları Ne Olacak, Bedelli Askerlik Çıkacak mı Son Dakika ve son Durum bilgisi

Bedelli Askerlik Olsun Teklifi Yapıldı !

Kurtulmuş, askerlik vazifesini yerine getirmemiş 400 bin genç için bir kezlik ve son defaya mahsus olmak üzere belli uygulamasına gidilebileceğinin sinyallerini yaktı. Yaş sınırı 25 olacak ve 15 Bin TL bedel istenecek.

bedelli askerlik

İşte Numan Kurtulmuş’un bu konuda söylemleri şu şekilde; 

– Bedelli askerlik hususunda GBT’lerde aranma korkusundan bıktım artık bedelli askerlik uygulamasına gidilsin diyen binlerce izleyicilerimiz. Uygun yaş ve tutar belirlenmesi sonucu çözüm bekliyorlar.

Bedelli askerlik konusu tamamen Genelkurmay Başkanlığı’nın insiyatifindedir. Hükümet bu hususta bazen siyasi istikrar sonucu gündeme getirecek toplantılar gerçekleştiriyor. Ancak şimdilik Genelkurmay Başkanlığı’ndan böyle bir istek gelmedi. Şahsi düşüncem bedelli askerliği bu kadar çok ele almaktansa askerlik sisteminde bir yenilik yapma gerekliliğidir. Ülkemizde birçok piyademizin görev aldığı askerlik sisteminin değişip üstün savunma yeteneği olan uzman ordunun göreve alınmasıdır. Bunun haricindeki gençler için ise askerlik süresinin en kısa bir süreye düşürülmesidir. Bu düşüncemin yavaş yavaş Türkiye’de uygulamaya konulduğunu gözlemlemekteyim. Ancak söz konusu askerlik vazifesini yerine getirmemiş 400 bin gencimiz… Bu konuyla ilgili bir seferlik son kez olmak üzere bedelli askerlik uygulaması başlatılabilir. Bunu gerçekleştirebilecek kurum genelkurmay başkanlığıdır. Ancak sistemde yenilik yapmadan bedeli askerliği geçerli kılarsak hiç bir ilerleme kaydedemeyiz. Bir kaç yıl geçince bu konu tekrar gündeme gelir.

Bedelli Askerlik Kanunu Çıkmalı mı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. Hersen bedelli askerlik istiyoruz.bende ilerde bedelli askerik yapmak istiyorum.hersene 25 yaş ve 15 bin tl olarak çıksın yada 2 3 senede bir çıksın ama çıksın insanlar mağdur olmasın çalışan okuyanlar versin gitmesin zaten devletin askerden çok paraya ihtiyacı var hemde böylelikle professional askerliğe geçiş hızlanır

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.