Atomun Bulunması İnsanlık İçin Yararlı mı Zararlı mı olmuştur

Geçmişten günümüze kadar bir çok bilim alanında sayısız çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmaların ardından insanlara yararları ile zararları ile etki eden bir çok bilgiler ortaya çıkarılmıştır. Bu bilgilerden birisi de atomun bulunmasıdır.

Atomun bulunmasının yararları zararları konusunda günümüzde bir çok tartışma hala yaşanmaktadır. Atomun ise yararları olduğu kadar zararları da saymakla bitmemektedir. Atomun bulunmasıyla ilk olarak patlama gerçekleştirilmiştir ve böylece nükleer çağa adım atılmış olmuştur. Çünkü atom sayesinde devletler silahlanmaya ve bombaların üretimine başlamışlardır ayrıca tarih sahnesinde büyük ses getiren, milyonlarca can kaybına ve toprak kısırlığına neden olan Hiroşima ve Çernobil patlamaları da tarihte atomun bulunmasının ardından yaşanan olaylardır.

Atom bulunduktan sonra ülkeler birbirlerine bombalarla saldırmaya başlamışlardır ve bu durum da daha fazla can ve mal kaybına ve çevre tahribatına neden olmaya başlamıştır.

Zararlarının yanında atom ile günlük hayatımızı kolaylaştıran; mikrodalga, fırın, nükleer santral, nükleer denizaltı, otomatik açılıp kapanan kapılar üretilmiştir.

Atomun Bulunmasının Yararları ve Zararları Konusunda Sizler İçin Hazırladığımız Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Hemen Bizlerle Paylaşın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.