ASMEK İkinci Dönem Kurs Başvurularını Almaya Başladı

ASMEK, ülkemizde vatandaşların kültür, sanat, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan önemli eğitim kurumlarından biridir. Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) ikinci dönem kurs başvurularını almaya başladı. Antalya ilinde 21 farklı noktada kurs merkezi bulunan Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları(ASMEK) ikinci dönem kurs başvurularını almaya başladı. Kurs başvurusunda bulunmak isteyenler 8-14 Ocak tarihleri arasında online olarak başvurularını iletebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) planlı, programlı ve sistemli yürütülen yaygın ve ücretsiz bir eğitim faaliyetidir. Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından biri olan ASMEK ikinci dönem başvurularını almaya başladı. Geçmiş yıllarda başvuru aşamalarında vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşıldığından bu dönem başvurular www.asmek.org.tr adresinden de iletilebilecek. Kursiyerlerin bu dönemde hem mesleki hem de sanatsal kurslardan ücretsiz yararlanabileceği belirtildi.

Yaklaşık 33 farklı branşta eğitim veren ASMEK kurs ön başvurularını adaylar 15 – 21 Ocak tarihleri arasında yapmalılar. Ayrıca yatıkları bu ön kayıtlarını kurs merkezlerine bizzat başvurarak onaylatmalılar. Ayrıca ASMEK yetkililerinden alınan bilgiye göre eğitimler 12 Şubat Pazartesi günü verilmeye başlanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.