Ankara İstanbul Hızlı Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor YHT

Ankara İstanbul Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı ile ilgili verileri açıkladı. Bu hat 2014 yılı Şubat ayında halkın kullanımına sunulacak.

İlgili Bakanlığına ilişkin plan bütçe komisyonunda verileri açıklayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,  Ankara İstanbul Hızlı Treni’ni çalışmalarında sona geldiğini söyledi. Ayrıca bu trenin 2014 Şubat ayında hizmete sunulacağını da ekledi.

Ankara İstanbul Hızlı Tren

YHT Ankara İstanbul Hızlı Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor

Yıldırım konuşmasında; “2014 yılının ilk ayları olan Şubat-Mart gibi İstanbul-Ankara hattı hizmete açılacak, Kars-Tiflis-Bakü hattını ise 2014 yılı bitimine yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Yüksek hızlı trenin son istasyonu Pendik

Konuşmasına raylı sistemlerine değinen Yıldırım, Ankara-İstanbul arasında faaliyet gösterecek yüksek hızlı trenin birkaç bölümünde test sürüşlerini yaptıklarını da belirtti. Şubat ayında ise bu hattın halkın hizmetine açılacağı sözünü de verdi. Yıldırım, bu proje dışında halen üzerinde çalışılan başka projelere ilişkin verileri de komisyon üyelerine anlattı.

Kızılay-Çayyolu Metrosu açılış tarihi

Bakan Binali Yıldırım, Ankara’da hizmete açılacak olan Kızılay-Çayyolu metrosunun da 2014 yılı ilk aylarında açılışının yapılacağını söyledi. Halen çalışmaları devam eden Keçiören-Tandoğan metrosunun açılış tarihi için ise  2014’ün yarısında olabileceğini söyledi.

İstanbul Ankara Hızlı Tren Seferleri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.