Angry Birds Sinema Oluyor Peki Ne Zaman Vizyona Girecek

Angry Birds Animasyon Filmi Vizyona Giriyor

Dünyada milyarlarca kez indirilen oyun Angry Birds Ne Zaman Vizyona Girecek, Angry Birds Sinema Filmi Ne Zaman Çekilecek Sinemaya Ne Zaman Gelecek, Tarih Belli Oldu …

Dünyada oynanama rekorları kıran ve kendine bağımlılık yapan Angry Birds oyununun 2016 yılında bir animasyon filmi halinde beyaz perdeye aktarılacak.

Dünyada rekor kıran Angry Birds oyunun yapımcısı Rovio’nun Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Peter Vesterbacka, Litvanya’da oyun hakkında açıklamalarda bulundu.

angry birds

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde ziyarette bulunduğu Finlandiya’da Rovio şirketinin, Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Vesterbacka ve diğer genç girişimcilere çok önemli tüyolar verdi. Bu görüşmede Vesterbacka, Angry Birds’ün bu denli başarıyı kazanacağını öngörmedikleri itirafında bulundu. Ayrıca bu oyunun müptelalarına birde sevindirici bir haber verdi ve oyunun 2016 yılında beyaz perdeye uyarlanacağını dil getirdi. Litvanya’nın Başkenti Vilniüs’te gerçekleştirilen Avrupa Birliği Konseyi’nin  girişimcilik toplantısına Angry Birds oyunun yapımcısı Rovio’nun Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Peter Vesterbacka konuşmacı olarak teşrif etti. Konuşmasına Angry Birds oyunun şimdiye kadar, 2 milyardan fazla indirildiğine ve bu sayının ona şimdiye kadar en çok indirilen oyun unvanını kazandırdığına değindi. Ayrıca en hızlı büyüyen bir marka olan Angry Birds ‘ün Çin nüfusunun yüzde 94’ü ve her 10 Amerikalıdan 9’unun da tanıdığı bir marka olduğunu söyledi.

“KIZGIN KUŞUN YUVASINDA BİR ÇOK YENİLİĞE ŞAHİT OLACAKSINIZ”

Dünyadaki milyonlarca insanın tanıdığı ve oynamaktan zevk aldığı bu oyuna dair yeniliklerden bahseden Vesterbacka, Aralık ayında Angry Birds Go ismiyle oyunun yeni bir sürümünün piyasaya sunulacağını söyledi. Angry Birds Go oyununun çok farklı bir oyun boyutunda olduğunu ve 3 boyutlu bir kart oyunu biçiminde yapıldığını anlattı. Hatta gelecek sene için çok daha yeni Angry Birds oyunlarının sevenleriyle buluşacağı tüyosunu da verdi. En son ise 2016 yılında Angry Birds’ün animasyon şeklinde bir film ile beyaz perdeye aktarılacağını açıkladı.

“ŞİRKETTE PERSONELİ ÇOK MUTLU”

Vesterbacka, konuşmasında yer yer sorulara şakayla karışık cevaplar verdi ve şirket personellerinin oyunun aksine kızgın değil mutlu olduklarını söyledi.  Şirket personellerinin nasıl olduğu sorusuna cevabı şöyleydi;  “Kuşlarımız da biz de, domuzlar yumurtaları çalınana kadar çok mutluyuz. Bu durum haricinde hiçbir sıkıntı yok ve biz çok mutluyuz” dedi.

“İLHAM KAYNAĞIMIZ, ÇİZİLEN KIZGIN KUŞ KARAKTERİYDİ”

Dünyada oyun sektöründe derinden sarsan Angry Birds’ün nereden çıktığı sorusuna ise şirkette oyun tasarımcısı olan bir çalışanın kaleme aldığı kızgın kuş figüründen yol çıkarak oluşturulduğu cevabını verdi. Vesterbacka, olayı ise şöyle ifade etti; “Bu çalışanımız, 2009’un bahar aylarında çizdiği bu figürleri  bize getirdi. Kuş figürleri hepimizi etkiledi ve bunları kullanarak bir oyun yamayı hedefledik. 8 ay süren çalışma sonucunda oyun hazırlandı ve meraklılarına sunuldu. Oyunun hazırlığı esnasında kızgın kuşların düşmanı olarak domuzları geliştirdik. Oyunda yeşil domuzlar, yumurtaları almaya çalışmakta ve kuşlarda bu duruma öfkelenmekte. Ardından başka ayrıntılar geliştirdik. Ancak oyunun çıkış noktası o çizilen kuşlardır.” dedi.

“DÜNYANIN EN İYİ İŞİ KENDİNİZİN GELİŞTİRDİĞİ İŞTİR”

Vesterbacka, toplantıda Türk girişimcilere tüyolar verdi. Genç girişimcilere şunları söyledi; ” kendi işinizi kurma idealiniz ertelemeyin. Dünyadaki en iyi iş kendinizin geliştirdiği iştir. Bizler Angry Birds’ü her yere uzak bir nokta olan Helsinki’de dünyaya duyurabildiysek sizler daha iyilerini yapabilirsiniz. Bu nedenle herkes, kendi kızgın kuşunu geliştirmek için çabalamalıdır.” dedi.

“ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YATIRIM YAPMAK  EN ÖNEMLİ İŞTİR”

Vesterbacka, 5 milyon nüfusa sahip olan  Finlandiya’nın dünyada pek çok sektörde başı çekmesinin en önemli sebebinin şu olduğuna değindi;

“Benim fikrim eğitim sisteminin gelişmesinden geçtiğidir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Finlandiya ziyaretinde bizim şirketimize teşrif etti ve kendisiyle eğitim sistemini müzakere ettik. Sayın başbakan’da Finlandiya’nın eğitim sisteminini beğendiğini açıkladı. Biz Finlandiyanın nufüsü yalnızca 5 milyon kişi… Ancak dünyaya Linux, MySQL, Nokia ve Angry Birds gibi markaları kazandırdık. Küçük ancak girişim ruhu olan etkili bir ülkeyiz. Bunun altındaki etmen eğitim sisteminin gelişmişliğidir. Türkiye gibi ülkeler de eğitime büyük önem göstermelidir. Gençleri ve çocukların eğitimi için gerekli tüm yatırımları esirgememelidir.” dedi.

Angry Birds Filmi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.