Alçak Gönüllülük İle Kompozisyon

Alçak gönüllü olan insanlar kendilerini dev aynalarında görmezler ve bu özelliği taşıyan insanlar aynı zamanda kibir ve gururlu kişiler de olmazlar. Kendini beğenmeyen yani alçak gönüllü olan insanlar kesinlikle yaptıkları işlerden dolayı övünmezler ve bu durumlarda kendilerini sürekli anlatarak çevrelerine sürekli kendilerini anlatmazlar. Çünkü böyle insanlar; çevrelerindeki insanların kendilerini tanıyıp o şekilde yorum yapmalarını beklerler ve bu sayede de aslında çevreleri insanlar için büyük bir insan haline gelirler ve bu özellikleri dolayısıyla değer görürler, saygınlık kazanırlar.

Alçak gönüllü olan insanlar öncelikle kendilerinin değerini bilirler ve kendilerine karşı saygıları ve sevgileri olur. Fakat hiç bir zaman sahip oldukları yeteneklerini, olumlu yanlarını kimseye anlatmazlar hatta aksine kendilerini, yeteneklerini ve olumlu yönlerini anlatırken utanırlar ve anlatamazlar. Çünkü kendilerini olduklarından farklı göstermiş olmaktan korkarlar.

Her ne kadar alçak gönüllülüğün ne olduğu tam anlamıyla bilinse de günümüzde insanlar hayatlarının en az bir döneminde de olsa alçak gönüllülükten uzak yaşamıştır. Ancak şu bilinmelidir ki; insanlar çevrelerindeki insanları belirli bir kategoriye göre sınıflandırmadan önce kendi olumsuz ve olumlu yönlerini ölçüp tartmalıdır.

Alçak Gönüllülük İle İlgili Kısa Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.