AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayları 2014

AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayları, AKP Belediye Başkan Adayları 2014

Ak Parti’nin büyükşehir adaylarının kimler olacağı oldukça merak konusu oldu. Tüm Türkiye’nin gözü Genel Başkan’dan gelecek habere çevirildi.

2014 senesinin ilk aylarında gerçekleşecek yerel seçimlerden evvel Ak parti’de Büyükşehir belediyelerini adaylarının kimler olacağı yavaş yavaş açıklanıyor. Açıklanan Büyükşehir adaylarından bazıları şunlardır; İstanbul’da Kadir Topbaş, Konya’da Tahir Akyürek, Manisa’da Hüseyin Tanrıverdi, Ankara’da Melih Gökçek, Şanlıurfa’da Ahmet Eşref Fakıbaba,ve Ordu’da Enver Yılmaz’ın adaylığı netleşmişti. Şimdilerde Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, Mersin, Gaziantep, Antalya gibi büyükşehir belediyelerinden kimlerin aday olacağı açıklandı. Duyumlarımıza göre, adaylığı netleşen kişiler yavaş yavaş duyulmaya ve tebrik kabul etmeye başlamış bile..  Bu illerdeki adayların isimleri resmi olarak çok yakında açıklanacaktır.

ak parti seçim

SAKARYA’DA TOÇOĞLU; KOCAELİ’NDE KARAOSMANOĞLU

AK Parti, Sakarya’da oldukça emeği bulunan halen başkanlık yapan Zeki Toçoğlunu aday gösterirken, Kocaeli’nde ise İbrahim Karaosmanoğlu aday gösterildi.

GAZİANTEP AŞIĞI BAKAN ADAY OLACAK

Gaziantep’te Asım Güzelbey’in aday olmayacağının kesinleşmesinin ardından kimin aay olacağı merak konusu olmuştu. AK Parti’de 3 dönemdir milletvekilliği görevinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yüksek ihtimalle Gaziantep’ten aday gösterilecek. Bakan Şahin hem Gaziantep’li hemde ezelden beri oraya aşık biridir. Geçtiğimiz günlerde ise şöyle bir açıklama yapmıştı; “Bizi buraya layık gören yönetim, bizi nereye gönderirse biz oraya da gideriz. Görevden asla kaçmayız”. Bu açıklamasından anlaşıldığı üzere genel merkezin adaylık hakkında vereceği karar esas olacak. vereceği karara tabi olacağının sinyalini verdi.

AKAYDIN İLE TÜREL REKABETTE

2009 yerel seçimlerinde CHP’nin Antalya’yı kazanması sonucu tekrar yn durumu yaşamadan kaçınmak için AK Parti, bu ile oldukça önem gösterdi. Genel Merkez’de daha evvel aday olarak Mevlüt Çavuşoğlu’nun göstereceği duyumları alınırken tam tersi bir şekilde ‘Menderes Türel’ aday gösterildi. Türel’in adaylığının kesin olarak gelmesinin ardından Antalya’da bir kez daha Mustafa Akaydın ve Menderes Türel karşılaşması seyredilecek.

AK PARTİ, BALIKESİR’İ EDİP UĞUR’LA MHP’DEN ALACAK

AK Parti’de 3. dönemini bitirecek bir diğer kişi ise Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına kendisi gösterilecek. Son yerel seçimler sonucunda Balıkesir”de MHP’nin kazanması buraya da ayrı bir önem göstermek için sebep oldu. AKP’nin Edip Uğur’u aday göstermesi de gereken önemin verildiğini hissettiriyor.

MERSİN’E ŞAŞIRTAN ADAY

Mersin’de önemli hedeflerini gerçekleştirmek isteyen AK Parti’nin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda müsteşar olarak vazifede bulunan Ahmet Zahteroğulları’nı aday göstereceği duyumlarını aldık.  Geçmiş görev hayatında bazı şehirlerde kaymakam ve vali yardımcısı olarak hizmet veren Zahteroğulları, aynı zamanda geçmişte Mersin Vali Yardımcılığı ve Mersin İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapmıştı. Duyumlarımıza bakılırsa Zahteroğulları’nın aday olması yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

ak parti belediye başkan aday adayları, ak parti büyükşehir belediye başkan adayları

Ak Parti 2014 Belediye Başkan Adayları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.