Açıköğretim Tarihinde En Büyük Sınav

Açıköğretim tarihinde en büyük sınav Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Yaklaşık olarak 1,5 milyon öğrencisi olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, 14-15 Aralık tarihlerinde 98 merkezde sınav yapacak. Sınavlara büyük katılım olması beklenirken 2 bin 218  tutuklu ve hükümlü ve 3 bin 382 engellinin de içinde yer aldığı 1 milyon 378 bin 924 öğrenci, 197 bin 245 salonda, 507 bin 843 görevlinin gözetiminde sınavlara girecek.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi bünyesindeki öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ve okutmanların da temsilci olarak sınav yerlerine gideceği 98 merkeze bildirildi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, hafta sonu yapılacak sınav öncesi İHA’ya açıklama yaparak güz dönemi sınavlarının AÖF tarihindeki en büyük sınav olacağını söyledi.

Aydın yaptığı konuşmada sınavla ilgili tüm hazırlıkları yaptıklarını ve öğrencilerin hazırlanabilmesi için de ellerinden geleni ders materyalleri sayesinde yaptıklarını belirtti. E-Öğrenme Portalı’nın da hazırlanma sürecine büyük katkısı olduğunu düşündüklerini ekleyen Aydın tüm öğrencilere başarılar diledi.

Hafta sonu yapılacak sınavlarda 15 dakikadan fazla geciken öğrencilerin sınava alınmayacağı ve sınavın 4 oturumda gerçekleşeceği bildirildi. Toplam 98 sınav merkezi, katılan öğrenci sayısı ile bu sınav açıköğretim tarihinde yapılacak en büyük sınav olacak.

Açıköğretim tarihindeki en büyük sınav ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorum yapın ve arkadaşlarınıza bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.