50 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

nabi-avci-yeni-ortaogretime-gecis-sistemini-acikladi-3429

50 bin öğretmen ataması yapılacak 2014 şubat atamaları 2014 ağustos atamaları 2014 FATİH projesi Nabi Avcı

2014 yılı bütçeleriyle ilgili milletvekili sorularının Çevre ve Şehircilik, Dış İşleri ve Milli Eğitim Bakanları tarafından yanıtlandığı TBMM Genel Kurulu’nda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 50 bin öğretmen alınacağını açıkladı ve “Öğretmenlerin duygularıyla oynamayın.” dedi. Ak Parti iktidarında 2002 yılından beri eğitimin öncelikli gündemleri olduğunu ve politikalarını buna göre belirlediklerini ifade eden Avcı, FATİH projesiyle de eğitim alanında büyük bir reform yaptıklarını belirtti.

Avcı 2015’e kadar tamamlanması beklenen FATİH projesinden her öğrenci ile bire bir ilgilenebilinen ve interaktif eğitim yapılan ortamlar oluşturan, çağın gereği bir proje olarak bahsetti.

Atanmayı bekleyen öğretmen adaylarıyla ilgili olarak da konuşan Nabi Avcı,”Öğretmen adaylarının duygularıyla oynamak doğru mu?”diye sorusuna, “Aynı şeyi ben de size söylüyorum. Atanamayan öğretmen adaylarının duygularıyla oynamak doğru değil. Oynamayın” dedi ve Şubat 2014’te 10 bin, Ağustos 2014’te de 40 bin olmak üzere toplam 50 bin öğretmen alacaklarını söyledi.

50 bin öğretmen alımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorum yapın ve haberi arkadaşlarınızla paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.