41’den Atanamayanlara Ek Tercih Hakkı

Geçtiğimiz günlerde yapılan özür grubu başvurularında tercihlerini tamamladıktan sonra tercih dışında bir okula atanmak istemediğini belirten öğretmenlerden ataması gerçekleştirilemeyenler için yeni bir hak daha verildi. Bu öğretmenler 1 Eylül tarihine kadar MEBBİS üzerinden yeniden başvuru yapabilecek.

28 Ağustos tarihinde açıklanan özür grubu atama sonuçları ile birlikte aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı özürleri kapsayan özürlere sahip olan öğretmenlerden bazıları yeni atandıkları okulları öğrenmiş bulunuyor.

Bazı öğretmenlerin ise tercih ekranında bulunan “tercih dışında atanmak istiyorum/istemiyorum” seçeneğini işaretlemedikleri ya da istemiyorum şeklinde işaretledikleri için atamaları gerçekleştirilemedi. MEB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre bu öğretmenler için bir tercih hakkı verilecek. Öğretmenler 01.09.2015 günü saat 24.00’a kadar MEBBİS üzerinden ilçe emrine atanmak “istiyorum/istemiyorum” seçeneklerinden birini işaretledikten sonra yeniden tercih yapabilecektir.

Bakanlığın konu ile ilgili olarak yapmış olduğu resmi açıklama şu şekildedir:

Bilindiği gibi “Öğretmenlerin 2015 Yılı Yaz Tatili, Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” işlemleri 28.08.2015 günü sonuçlandırılmıştır. Ancak, “tercih dışında atanmak istiyorum/istemiyorum” seçeneğini işaretlemeyen veya “istemiyorum” seçeneğini işaretleyip ataması bu nedenle gerçekleştirilemeyen öğretmenler, 01.09.2015 günü saat 24.00’a kadar MEBBİS üzerinden elektronik ortamda ilçe emrine atanmak “istiyorum/istemiyorum” seçeneklerinden birini işaretleyerek tercihte bulunacaklardır.

Bunlardan “istiyorum” seçeneğini işaretleyenlerin atamaları, birinci aşama (11-17 Ağustos 2015) başvurusunda tercih ettikleri ilçe emrine yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.