40 Bin Memur Alımı Yapılacak – 2014

2014 yılında 40 bin memur alımı yapılacak, 40 bin memur alımı 2014 ne zaman tarihleri ve Bakan’ın açıklamaları:

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ilgili Bakanlığın binasında 2013 yılı Eylül ayına ait bütçeleri, 2013 yılı sonu bütçe gerçekleşme tahminini ve 2014 yılı  Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’nı anlatan ve yorumlayan bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

2014 yılında personel cari harcamalarını ciddi kontrol altında tutacakları dile getiren Bakan Şimşek, “Biz personel giderlerindeki artışın seyrini biraz daha yönetilebilir, biraz daha Mali kurala göre düzenleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllardaki kadar kamuya personel alamayacağız. 2014 yılı Bütçe Kanunu Tasarısı’nda emekli olanların yerine yüzde 50 kontenjanını kaldırıyoruz. Bu idareler için toplam 40 bin adet atama kontenjanı ayırdık. 2013 senesinde kamu idarelerine bir önceki yılda emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sebebiyle görevlerinden ayrılan personelin yüzde 50’si kadar personel alıyorduk. Bu kısıtlamalara göre personelleri yetersiz idareler için 79 bin adet atama hakkı verdik. Yani bu sene geçen yıllara göre sıkı bir politika seyredeceğiz” dedi.

Memur alımı 2014, 40 bin memur alım kontenjanları ve başvuruları 2014

memurlar

“2014 YILINDA İSTİSNALARLA BİRLİKTE 74 BİN PERSONEL ALINACAK”

Emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları, öğretim üyeleri, hakim ve savcılar, doktor ve engelli personel atamalarının ilgili mevzuatlar dahilinde kontenjana tabii olarak değil istisna olarak yapıldığını söyleyen Bakan Şimşek, “2013’te olduğu gibi bu istisnalar, 2014 yılında da sınırlamaya tabii olmadan personel tahsis edilecek. 2014 yılında merkezi yönetim kapsamındaki idarelere kontenjan ve istisna kapsamında toplamda 74 bin personel alınacak. 2013 yılında 130 bine yakın atama gerçekleştirmiştik” diye belirtti.

“POLİS ALIMLARI İSTİSNALARIN İÇİNDE”

Bakan Şimşek, “Yaklaşık 10 bin kişilik bir koruma görevlisi alımı yapılacaktı. 2014 yılında bu gerçekleşecek mi?” diye gelen soruyu şöyle yanıtladı: “İçişleri Bakanlığı bu meseleye dair çalışmalarını sürdürüyor. Polis alımını polis okullarından yapıyoruz. Bu durum istisnaların içinde” şeklinde konuştu.

2014 Yılı 40 Bin Memur Alımı Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. mrb ben kendımı şöle ifade edeyım %75 kıronık sureklı raporum var özürlı kımlık kartım vergıden muaf kendım dort kez amalıyat oldum bagırsagımın bır kısmı alınmış şuan genel durumum ıyı ılk okul mezunuyum şöförluyum var ehlıyetımde herhangi bır devlet dayresıne gırme hakkım varmı baş vura bılırmıyım bunun ıçin ne yapmam gerekiyor şimdiden cvp için tşk ederim bılmem kendımı ıfade edebıldımmı ama böle.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.