3600 Öğretmen Ataması Kontenjan Dağılımı – Kasım 2013

2013 Kasım Ayı Öğretmen Ataması , 3600 Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak Kontenjanlar Ne Zaman Belli Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kasım ayında 1000 öğretmen ataması ve şubatta özre bağlı yer değiştirme işlemi gerçekleştireceklerini açıkladı.

Tekin, “9 Eylül atamasında atanamayan arkadaşlar için Kasım ayında yaklaşık bin kişilik atama yapacağız. Atamanın kaç kişiyi kapsayacağı 9 Kasım’da kesin bir karara bağlanacak.” şeklinde açıkladı

Öğretmen Atama Tarihi

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, ardından resmi Twitter adresinden sorulara yanıt verdi. Yazısında şunlara değindi; “Arkadaşlar sıkça gelen iki soru var. Bunları buradan yanıtlayayım. İlki 9 Eylül’de ataması gerçekleşmeyen arkadaşlar için yaklaşık bin kişilik atama yapılacak. Ancak atamanın kaç kişiyi kapsayacağı 9 Kasım’da karara bağlanacak. İkincisi ise  Şubat ayında özre bağlı  yer değiştirme işlemi gerçekleşecek. Bu işlemde öncelik il içinde mağduriyet yaşayanların olacak. İl dışı başvurularda değerlendirilecek ancak ilk hak il içi özre bağlı yer değiştirmelerin olacak.”

 Eğitimci Yazar Abdullah DAMAR : Kasım Ayında 3600 Öğretmen Ataması Yapılacak

Eğitimci Yazar Abdullah Damar, MEB Yusuf Müsteşarı Yusuf TEKİN’in açıklamalarına ek olarak emekli olan öğretmenler ile görevinden ayrılan öğretmenleri de dahil ettiğimizde 2013 Kasım ayında 3600 öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

3600 Öğretmen Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacak ne Zaman Açıklanacak

Kasım ayı içerisinde ataması yapılacak olan 3600 öğretmenin branşlara göre kontenjan dağılımı bu hafta içinde açıklanacak. Atamalar da en geç ay sonuna kadar yapılmış olacak. 2013 Kasım ayı öğretmen ataması kontenjanları ve kılavuzu açıklandığında bu sayfada eokulsistem.com da yer vereceğiz.

Sizce 3600 Öğretmenin Atama Kontenjanları Dağılımı Nasıl Olmalı ? En Fazla Kontenjan Hangi Branşlara Ayrılmalı ? Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. Beden eğitimi öğretmenliği bölümüne derece yaparak girdim ama şuan benim işimi sınıf öğretmeni olarak ataması olupta sonradan bıranş değişikliği yaparak beden eğitimi öğretmenliği bölümüne geçen bencil insanlar yapıyor, bu adaletsiz girişimede sistem çacak tutuyor, bu sınıf öğretmenlerine hakkımızı helal etmiyoruz, beden eğitimi öğretmenliğini bitirmeden aldığınız beden eğitimi öğretmenliği paralarını çocuklarınıza yediremeyin, Allah büyük ve herkezden daha adil, herkese saygılar.

  2. yaa lütfen görme engelliler sınıf öğretmenliği bölümüne de 10-15 kontenjan verilsin. engelli çocuklar da düşünülsün onlar da öğretmenleri de mağdur edilmesin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.