29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kompozisyon

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz umarız faydalı olabiliriz.

Cumhuriyet rejiminde halk kendi kendisini yönet ve kendisini kendisi yönetir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının çalışmaları sonucunda kurulmuştur ardından yine Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 29 Ekim tarihinde Cumhuriyet’i ilan etmişlerdir. Cumhuriyet’in ilanı ile aslında Türk milleti bağımsızlığını ilan etmiştir ve bu süreç içerisinde bir çok askerimizin kanı dökülmüştür yani milyonlarca şehidimiz olmuştur.

Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte Türk milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü kanıtlanmış olmuştur. Ülkemizin asıl sınırları belirlenmiştir. Cumhuriyet ilan edildikten sonra tüm insanlar özgürlüğüne kavuşmuştur. Adalet, eşitlik ve özgürlük Cumhuriyet’in ilanı ile anlam bulmuştur.

Tüm bu nedenlerden dolayı her sene 29 Ekim günü Cumhuriyet bayramı olarak tüm ülke genelinde büyük coşkuyla kutlanır. Her ne kadar Türk milleti her gün vatan aşkıyla yaşasa da o gün Türk milletinin vatan sevgisi daha da kabarmaktadır.

Bizlerde biz Türk gençlerine emanet edilen bu milleti ve bu vatanı kanımızın son damlasına kadar korumalı ve kollamalıyız bize bırakılan bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmalıyız.

Cumhuriyet Bayramı ile İlgili Kompozisyon Başlıklı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.