29 Ekim 2013 Trafiğe Kapalı Yollar Trafik ve Yol Durumu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla trafiğe kapalı yollar ve güzergahlar, Ankara İstanbul 29 Ekim Hangi Yollar Trafiğe Kapalı, yol durumu hakkında yapılan açıklama:

29 Ekim kutlamalarının yapılacağı Atatürk Kültür Merkezinde 27 Ekim günü gerçekleşecek prova nedeniyle, o gün Hipodrom Caddesi Ulaştırma kavşağından, İstanbul Yolu Yenimahalle köprüsüne kadar olan  gidiş yönü 10.30 – 12.00 saatleri arasında trafiğe kapalı tutulacaktır. Aynı zamanda Konya Yolu; Turgut Özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik kavşağına kadar çift yönlü olan yol 09.00-13.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacaktır. O gün araç trafiğine kapalı olacak yollardan biride  Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar yoldur. Bu yol da Tören Kıta’larının ve öğrencilerin araçlardan inip AKM tören alanına gidiş  ve tören sonunda salondan çıkışları esnasında, yani 09.00 – 14.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak.

cumhuriyet bayramı

29 EKİM GÜNÜ KAPALI OLACAK YOLLAR ŞUNLARDIR;

Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) yapılacak Kutlama 29 Ekim 2013 günü, 08.30-14.00 saatleri arasındadır. Bunun için; Hipodrom Caddesi; İstanbul Yolu-Yenimahalle Köprüsü ile Ulaştırma Kavşağı arası çift yönlü olarak, Konya Yolu; Turgut Özal Bulvarı-Akköprü Kavşağı ile Konya Yolu Çiftlik Kavşağı arası çift yönlü olarak, Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağı ile Ulaştırma Kavşağı arası, Tandoğan istikameti tek yönlü olarak, Kazım Karabekir Caddesi; Ulaştırma Kavşağı ile İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağı arasındaki gidiş güzergahı, İstanbul Caddesi istikameti tek yönlü olarak, Tören Kıt’alarının AKM tören alanına giriş ve çıkışlarında kısa sürecek ve kontrolü sağlanacak bir şekilde araç trafiğine kapatılacaktır. O gün bu saatler dahilinde yolu kullancaklara duyurulur.

ANITKABİR’DEKİ TÖRENLER İÇİN ŞU YOLLAR KAPATILACAK;

29 Ekim 2013 günü Anıtkabir’de düzenlenecek törenler için; Gençlik Caddesinin; Tandoğan kavşağından geliş istikametinin sağ şeridi, Akdeniz Caddesinin; Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridi o gün, saat 08.15’den törenin bitimine kadar kısa süreli olarak araç trafiğine kapatılacak. O saatler içinde bu yolları kullananlara duyurulur.

TRAFİĞE ÇIKANLARIN YOLCULUKLARININ AKSAMAMASI İÇİN KULLANACAĞI YOL GÜZERGAHLARI

İstanbul yolundan, Sıhhiye ve Ulus istikametine gidecek sürücülerin yolculuk esnasında mağdur olmamaları için ; Çiftlik Kavşağı-Silahtar Caddesi-Celal Bayar Bulvarı güzergahını, İstanbul Yolundan, Kızılay istikametine yol alacak sürücülerin ise ; Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu- İnönü Bulvarı güzergahını, İstanbul Yolundan, Çankaya istikametine yol alacak sürücülerin; Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı- Eskişehir Yolu-Konya Yolu-Çetin Emeç Bulvarı-Hoşdere Caddesi güzergahını, Samsun Yolundan, Konya Yoluna doğru gidecek sürücülerin; Akköprü Kavşağı-İstanbul yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı-Eskişehir Yolu güzergahını, Samsun Yolundan, Eskişehir Yoluna yol alacak sürücülerin; Akköprü Kavşağı-İstanbul Yolu-Gimat Kavşağı-Anadolu Bulvarı- Eskişehir yolu güzergahını, Konya Yolundan, Anıtkabir istikametine gidecek sürücülerin; Beşevler kavşağı-Bahriye Üçok Caddesi-De-gol Caddesi-Tandoğan Kavşağı güzergahını, Keçiören’den, İstanbul Yoluna doğru yol alacak sürücülerin; Fatih Caddesi-Etlik Caddesi-Halil Sezai Erkut Caddesi-İvedik Kavşağı-İstanbul Yolu güzergahını, Keçiören’den, Şehir Merkezi istikametine doğru gidecek sürücülerin; Fatih Caddesi-İrfan Başbuğ Caddesi-Ulus güzergahını kullanmaları tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.