29 Aralık 2013 MEB Şube Müdürlüğü Sınavı Başvuru Tarihi ve Kılavuzu

29 Aralık 2013 MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Sınavı Başvuruları Ne Zaman Kılavuzu Sınav Tarihi meb.gov.tr

MEB Şube Müdürlüğü sınavı başvuru kılavuzu ve başvuru tarihleri ne zaman …

MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğünde görevde yükselmek için yapılacak olan yazılı sınavın koşulları ve ne zaman gerçekleşeceği duyuruldu. Başvuruda kullanacak kılavuz ve sınavın ne zaman olacağı detaylar hakkında açıklamalar aşağıda bulunmakta:

1709 şube müdürü kontenjanında ihtiyaç olduğunu söyleyen MEB sınavın başvuru tarihinin 1-8 Kasım 2013 tarihleri arasında mebsis.meb.gov.tr adresinden başvuruların yapılabileceğini ilan etti. Sınava katılmaya hak kazanan adayların 11 Kasım 2013 de açıklanacağı söylendi. 13-19 Kasım arasında bu listeler doğrultusunda başvurular alınacak. 29 Aralık tarihinde ise yazılı sınav ÖSYM tarafından yapılacak.

Sınav Ücreti Ne Kadar Ve Hangi Bankalara Yatıracak.
13-19 Kasım arasında Akbank, Denizbank, T.Halk Bankası, T.Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat bankası aracılığıyla ÖSYM ye 95.00TL ücret yatıracaklar.

şube müdürlüğü sınavı

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 68/B maddesi uyarınca, lisans eğitimini tamamlayanların 10 yıl, yükseköğrenim mezunlarının 12 yıl hizmet etmesi durumunda başvuruda bulunabilecek.

Taşra teşkilatında görev yapacak olanlar için;
Başvurular okul, ilçe, ve en son il milli eğitim müdürlüğü tarafından internet üzerinden onaylama yapılacak.

Merkez Teşkilatında Çalışacaklar İçin:

Görevde mevki atlayabilmek için girecekleri sınava dair başvurular adına aranan koşulları taşıyan kişilerin başvuruları ilgili birimler tarafından onaylanacak.

Sınava girecek adayların listesi ikgm.meb.gov.tr internet sitesinde açıklanacak

29.12.2013 Şube Müdürlüğü Sınavı Başvuruları ve Başvuru Kılavuzu Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.